Plavecký stadion bude fungovat i přes prázdniny

Písek - Plavecký stadion v Písku bude fungovat i přes letní prázdniny. Během července a srpna bude v provozu vnitřní pětadvacetimetrový vyhřívaný bazén a vnitřní dětský bazén s možností vstupu na venkovní terasu. "Provozní doba stadionu bude od pondělí do neděle od 8.30 do 19 hodin a vstupné se bude řídit ceníkem zimního provozu," informovala mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová s tím, že parní komory budou přes léto v provozu od pondělí do neděle od 8.30 do 11 hodin a od 14 do 18.30 hodin. Venkovní areál včetně venkovních bazénů i venkovních ploch bude z technických důvodů i nadále uzavřen.

Paseky zvou turisty i cyklisty

Paseky - Přes Písecké hory na kole i pěšky je název tradiční akce, která se bude konat v sobotu 19. června. XXI. ročník sportovní události je určen všem bez ohledu na věk, láká na klidné prostředí lesů, luk a rybníků. Připravené budou dvě cyklotrasy v délce 45 a 15 km a pěší šestikilometrová trasa. Start je v 10 hodin u hospody v Pasekách.

Pošta bude v sobotu zavřená

Písek - Pošta Písek na Žižkově třídě bude v sobotu 19. června z technických důvodů uzavřena. Důvodem je implementace nového systému České pošty.

U Drhovle boural osobák s náklaďákem

Drhovle - Ve čtvrtek 17. června v půl desáté dopoledne zasahovali písečtí hasiči společně s policisty u dopravní nehody nedaleko Drhovle. V Paměticích na silnici I/4 se střetly osobní a nákladní automobily. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči řešili úklid vozovky znečištěné od vyteklých provozních kapalin.

Ve Štěticích zahrají Hastrmani

Štětice u Ražic - Štětické radovánky se uskuteční v sobotu 19. června od 14 hodin v areálu Stájí Štětice. Během akce vystoupí country kapela Hastrmani.