Plavečák, zimák i tělocvičny škol jsou zavřené

Písek – Plavecký a zimní stadion v Písku zůstanou i nadále uzavřeny. Rozhodl o tom krizový štáb města Písku na základě aktuální situace kolem vývoje epidemie koronaviru. Otevřena je posilovna a tělocvična na zimním stadionu a na Hradišti, které spravují Městské služby Písek.

Tělocvičny při základních školách zřizovaných městem jsou otevřeny pouze pro zájmovou činnost dospělých. Výuka tělesné výchovy ani sportovní kroužky dětí zde probíhat nemohou.

Prosinec nabídne návštěvy věže děkanského kostela

Písek – Od prvního prosincového víkendu se budou opět konat návštěvy velké věže děkanského kostela Narození Panny Marie v Písku. Do konce roku se prohlídky uskuteční o víkendových dnech s tím, že v závěru roku budou v nabídce i výstupy od 16 hodin, kdy bude z vyhlídky možné shlédnout na setmělé město. Prohlídky se budou konat v těchto termínech: sobota 5. 12. ve 13, 14 a 15 hodin, sobota 12. a neděle 13. 12. ve 13, 14 a 15 hodin, sobota 19. a neděle 20. 12. ve 13, 14 a 15 hodin, vánoční svátky 25. - 27. 12. ve 13, 14, 15 a 16 hodin a na Nový rok 1. ledna ve 13, 14, 15 a 16 hodin. „Při prohlídce jsou zapotřebí roušky a dodržování všech aktuálně platných hygienických předpisů,“ uvedla Edita Kučerová z odboru školství a kultury MÚ Písek s tím, že počet účastníků prohlídky je omezen na devět osob. „Doporučujeme proto provedení předchozí rezervace on-line na https://pisek.eu/cs/rezervace/ nebo v Turistickém informačním centru Písek,“ dodala.

Poškodil octavii a odjel

Písek - Desetitisícovou škodu za sebou nechal zatím nezjištěný řidič, který v noci z 28. na 29. listopadu poškodil na ulici Třída Přátelství v Písku zaparkovaný automobil značky Škoda Octavia a ujel. „Vůz majitel zaparkoval u obslužné rampy u mateřské školy. Má poškozenou pravou přední část,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová a dodává: „Máte-li k popisované dopravní nehodě jakékoli informace, kontaktujte písecké dopravní policisty na linkách 974 235 254 či 158.“

V Milevsku budou vánoční trhy před domem kultury

Milevsko – Dům kultury Milevsko chystá i letos vánoční trhy. Budou se konat v neděli 13. prosince od 9 do 12 hodin před domem kultury. V nabídce trhů budou vánoční stromky, svícny, svíčky, věnce, ozdoby, ale také uzené ryby, sýry, klobásy či cukroví.