Na úřad se objednejte

Písek – Odbory správních a dopravně správních agend městského úřadu v Budovcově ulici požadují nově, aby si lidé rezervovali návštěvu na konkrétní čas prostřednictvím rezervačního formuláře na webu města. „Objednávkový systém je v provozu od 6. října pro pracoviště agendy evidence obyvatel a ohlašovny pobytu, občanských průkazů, cestovních dokladů, agendy registru řidičů a registru vozidel,“ uvedl Pavel Kadlec z odboru vnitřních věcí MÚ Písek. Kdo nemá přístup k internetu, musí se objednat telefonicky na čísle 382 330 555. Rezervaci je možné dělat na úřední dny, tedy pondělí a středu od 7.30 do 17 hodin a pátek od 8 do 11 hodin, a to maximálně sedm dní dopředu. Lidé se tak vyhnou frontám a minimalizují kontakt s ostatními klienty. V době nouzového stavu je mimo provoz objednávkový systém na neúřední dny úterý a čtvrtek. Rezervace na 8., 13. a 15. října zůstávají platné.

Nádvoří muzea nabídne o víkendu fotografie

Písecko – O víkendu 10. a 11. října se budou konat tradiční Dny otevřených ateliérů. Navštívit bude možné nejen království jednotlivých jihočeských umělců, ale i Prácheňské muzeum v Písku. Jedna z doprovodných akcí se totiž bude konat právě tady. Jedná se o výstavu, kterou zaštiťuje bývalý zoolog muzea Karel Pecl. Ten oslovil své kamarády fotografy ze skupiny TeriFoto Sokola Písek – Václava Turka, Jaroslava Pecha a Vladimíra Teringla, a pak svého muzejního nástupce Jiřího Šebestiana, aby společně vystavili své nejnovější fotografické úlovky. „Pestrá kolekce snímků od výborných píseckých autorů bude k vidění na nádvoří píseckého hradu o víkendu 10. a 11. října vždy v době otevření muzea, tedy mezi 9 a 17 hodinou,“ zvou pracovníci muzea. Tradiční Dny otevřených ateliérů pořádá Jihočeský kraj, letošní ročník má podtitul Kdopak by se folkloru bál.

Závodnice AC Sole. Nahoře zleva jsou Žofie Čížková, Kateřina Podrová, Julie Čížková a Kateřina Coufalová. Uprostřed zleva Anežka Kozelková, Nella Kabourková, Adéla Kačírková a Elen Kázecká. Dole je Michaela Tejnorová.
Opičky z AC Sole získaly druhé místo v aerobik show

V říjnu budou hubit potkany

Písecko – Podzimní říjnové dny budou na Písecku patřit pravidelnému hubení hlodavců, především tedy potkanů. Provozovatel místní vodohospodářské sítě společnost ČEVAK ve spolupráci s odbornou firmou provedou deratizaci v Písku, Protivíně, Miroticích, Mirovicích, Čížové a Topělci. „Do více než tří set kanalizačních šachet a na další vytipovaná místa bude položeno téměř 300 kilogramů nástrah. Celkovou deratizací projdou kanalizační sítě o délce 150 kilometrů,“ vypočítal vedoucí provozního střediska Písecko Michal Hudák. Deratizace na Písecku se provádí dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Pravidelným hubením potkanů v kanalizaci se daří zabránit jejich přemnožení.

Pil a řídil

Písek – Přes jedno a půl promile nadýchal řidič (1962) osobního vozu Audi, kterého policisté zastavili v ulici K Lipám 1. října kolem 15. hodiny odpolední.

Krč má nové dětské hřiště

Krč – V srpnu se podařilo dokončit nové dětské hřiště na návsi v Krči u Protivína. Prvky z teakového dřeva vybraly maminky místních dětí. Velkou část nákladů na hřiště pokryl příspěvek z Nadace ČEZ. V Krči jsou nyní dvě dětská hřiště, z nichž jedno je součástí areálu mateřské školy a druhé je volně přístupné z návsi.