Na Hradišti vznikne devatenáct nových stání

Písek – Veřejná parkovací stání v ulici K Háječku na Hradišti se rozšíří. Přibude zde 19 nových míst, stávajících 23 stání bude vyznačeno. Chybět nebudou místa pro ZTP. „Na místě se položí zatravňovací betonová dlažba a v okolí se vysází stromy a další zeleň,“ poznamenala starostka Písku Eva Vanžurová. Práce provede společnost Eurovia, která vyhrála výběrové řízení. Náklady jsou 1,8 milionu korun bez DPH. Hotovo má být do šesti týdnů od předání staveniště.

Viděl někdo nehodu?

Písecko – Policie pátrá po řidiči červené dodávky, který se střetl s protijedoucím vozem a ujel. Stalo se to v úterý 29. září kolem tři čtvrtě na osm večer na silnici třetí třídy číslo 00415 u Mirovic. „Poblíž odbočky na Myslín řidič červené dodávky narazil levým bokem do bílé Škody Octavie v protisměru a ujel směrem na Boješice,“ popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Svědci se mají hlásit na linkách 974 235 254 nebo 158.

Budou pouštět draky

Kostelec nad Vltavou – Sedmá kostelecká drakiáda se bude konat v sobotu 3. října od 13.30 hodin na rozcestí Kostelec – Zahrádka. S ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci se letos obvyklý program obejde bez společných soutěží.

Naboural a ujel

Písek – Policie pátrá po řidiči, který v noci z 25. na 26. září poškodil zaparkovaný vůz a ujel. Osobní automobil značky VW Touran majitel parkoval v Erbenově uliciu garáží před domem s číslem popisným 1513. Zatím nezjištěný pachatel poškodil pravou boční část vozu a nechal za sebou škodu.