Do Milevska dorazí chlapecký sbor

Milevsko – Farní charita Milevsko připravuje výjimečný koncert. Do klášterní baziliky v neděli 13. září zavítá světoznámý chlapecký sbor Boni pueri (v překladu Dobří chlapci) z Hradce Králové. „Názvem se hlásí ke sboru, který působil od 12. do 15. století při Chrámu sv. Víta v Praze. V roce 2006 vznikla stejnojmenná unikátní umělecká škola zaměřená na chlapecký zpěv, první svého druhu v České republice,“ uvedla Alena Růžičková za farní charitu.

Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců, jako jsou José Carreras, Bobby McFerrin, Václav Hudeček, Lucie Bílá či Vojtěch Dyk, natáčejí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Milevský koncert začíná v 16 hodin.

Básník a humorista Petr Soukup míří do Podčáry

Písek – Známý básník a humorista Petr Soukup baví rozvernými texty, které zveřejňuje na Instagramu, v básnických sbírkách i živě na stand-upech. V rámci svého tour Srdce v kalhotách zamíří příští týden také do Písku. Ve čtvrtek 17. září představí v Divadle Pod čarou nejen básně ze svých dvou posledních sbírek Inspekce srdce (když ti láska sedne) a Erekce srdce (když se ti láska postaví), ale také četné novinky. O hudební doprovod k Petrovým glosám a básním se postará Jiří Vidasov. Představení začíná ve 20 hodin.

Pokřtí knihu pohádek

Milevsko – Místní akční skupina Střední Povltaví vydává knihu nazvanou Krátké pohádky od dětí pro děti. Jedná se o pohádkové příběhy, které napsali žáci šestých a sedmých tříd základních škol a předali je dětem ze škol mateřských. Ty dle své fantazie příběhy doplnily obrázky. Nejpovedenější příběhy a ilustrace najdete ve zmíněné knize. Do soutěže se zapojilo všech šest základních a 12 mateřských škol z území MAS Střední Povltaví. Křest knihy se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 16 hodin v Domě kultury Milevsko. Kniha bude všem zájemcům k dispozici ve školních knihovnách základních a mateřských škol a v knihovnách obcí na území MAS Střední Povltaví.

Přednáška o architektuře

Písek – Přednášku historika architektury Zdeňka Lukeše chystá písecká městská knihovna. Uskuteční se v úterý 15. září v přednáškovém sále a bude o slavné německé meziválečné škole, která propagovala avantgardní architekturu, design a užité umění. Přednáška s názvem Fenomén Bauhaus začíná v 17.30 hodin.