Auto přes noc někdo vykradl

Písek – Mladá žena zaparkovala ve středu kolem půl desáté večer automobil značky Ford Focus na ulici Čížovská na odstavné ploše u společnosti Faurecia a ve čtvrtek ráno zjistila, že se do vozu během noci někdo vloupal. „Zatím nezjištěný zloděj z interiéru odcizil doklady k automobilu, lahve vína, dámské oblečení, klíče a další věci,“ popsala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Na místo vyjížděli písečtí policisté společně s kriminalistickým technikem, který zajistil stopy. Prošetřování případu pokračuje.

Výstaviště láká na speciality

Písek – Speciality z celého světa nabídne v sobotu 22. srpna písecké Výstaviště. Bude se tady konat Street food market, a to od dopolední 10. hodiny až do večera. Přehlídka jídel a nápojů láká na burgery, hotdogy, zmrzlinu a nanuky z čerstvého ovoce, francouzské víno a sýry, jamajské kuře, minikoblížky, šnečí kaviár, ale také lokální produkty jako pivo z píseckého či čížovského pivovaru. Připravený bude i doprovodný program. Odpoledne bude znít kubánská a mexická hudba. Vstup je zdarma.

V Tálíně budou hrát pétanque

Tálín – V sobotu 22. srpna se v Tálíně bude konat turnaj v pétanque. Jde už o devátý ročník oblíbené akce pro děti i dospělé. Turnaj startuje od 15 hodin na volejbalovém hřišti na návsi. Vítáni jsou hráči, ale i diváci. Po skončení turnaje bude připravené letní promítání filmu na terase před Tálínskou hospodou. Začátek je ve 20.30 hodin.

Škola má nové dataprojektory

Bernartice – Základní škola Bernartice uspěla u Jihočeského kraje a získala dotaci v programu Podpora školství na projekt Zkvalitnění moderní techniky ve výuce. Jedná se o pořízení pěti dataprojektorů. Celkové náklady činí 170 912 korun včetně DPH, z čehož je dotace Jihočeského kraje sto tisíc korun.