Semice lákají na zahradní slavnost

Semice u Písku – Semická zahradní slavnost se bude konat v sobotu 8. srpna v místním sportovním areálu. Jedná se už o osmý ročník oblíbené akce, která odstartuje v 17 hodin zahájením s překvapením. O hodinu později začnou zábavné soutěže o zajímavé ceny pro děti i dospělé a od 19 hodin bude hrát kapela Hastrmani. Ve 21.30 hodin se bude opakovat překvapení a následovat bude slosování bohaté zahradní tomboly.

Hudba, šerm a tance z časů renesance dorazí do Milevska

Milevsko – Milevské muzeum pořádá v sobotu 8. srpna pořad s názvem Hudba, šerm a tance z časů renesance. Bude se konat na druhém nádvoří milevského kláštera, a to od 21 hodin. Během večera zazní hudební skladby starých mistrů, chybět nebudou ani ukázky renesančních tanců a dobového šermu v italském, německém, španělském a anglickém stylu. Součástí programu bude také komentovaná přehlídka renesanční módy. Účinkují Fautores Flautae z Písku, Collegium 1570 z Milevska a šermířský soubor Ganancia. Vstupné pro dospělé je 80 korun, děti a senioři to mají za polovinu.

Muzeum zve na novou výstavu, Řežabinec končí

Písek – Prácheňské muzeum nabízí od středy 5. srpna novou výstavu Martina Duřta Fraktáže a hudba tvarů, kterou mohou návštěvníci vidět v chodbě knihovny muzea. Společná díla Martina Duřta a nejnovějších technologií tu budou k vidění až do 30. srpna. Posledních pár dní mají zájemci na zhlédnutí výstavy Řežabinec. Přírodní klenot Písecka, kterou nabízí Památník města Protivína. Jedná se o fotografie flory a fauny, jejichž autorem je zoolog muzea Jiří Šebestián. Výstava končí v neděli 9. srpna.