Někdo ukradl osm kol z Karlova

Písecko – Čimeličtí policisté prošetřují případ krádeže osmi jízdních kol značek Rocknupper, RH Men a Galaxy. Pachatel či pachatelé kola odcizili někdy v době od středeční půlnoci do půl jedné odpolední. „Zloděj se dostal do kolárny v objektu v části Karlov ve Smetanově Lhotě, překonal ocelové lanko, kterým k sobě byla kola uzamčená, a odcizil je. Z místa činu zřejmě musel s lupem odjet větším automobilem, případně mohlo být pachatelů více,“ popsala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Způsobená škoda dosahuje ke sto tisícům korunám.

Policie se obrací na případné svědky, kteří si v této lokalitě mohli všimnout čehokoli podezřelého, aby neváhali a předali své informace.

Výstava muzea v neděli končí

Písek – Už jen do konce týdne můžete v Prácheňském muzeu vidět výstavu Pískové abstrakce. Originální fotografický cyklus Petra Efenberka opustí prostory chodby knihovny už v neděli 2. srpna. V Malých výstavních síních je pak od pátku 31. července k vidění nová výstava Marcely Vichrové Sama se sebou.

Písečtí florbalisté se v přípravě utkali se Soběslaví.
Písecké florbalové áčko odehrálo první přípravný zápas

Pokřtí novou knihu fotek

Milevsko – Milevské muzeum pořádá křest nové knihy autorů Martina Kupce a Vladimíra Šindeláře nazvané Milevsko fotografované tehdy a teď. Křest knihy se uskuteční ve středu 5. srpna v 18 hodin v budově Městské knihovny Milevsko na náměstí E. Beneše.

Zapojte se do turnaje

Písek – Ještě do úterý 4. srpna se mohou hlásit zájemci o účast v turnaji trojic Kočí Algorit Streetball cup, který se uskuteční v sobotu 8. srpna na Velkém náměstí v Písku. Jedná se už o 7. ročník. Přihlášky zasílejte na streetball@koci.eu.

Otevření nového podchodu pod E55 ve Velešíně už je na spadnutí.
Chodci a cyklisté už se těší na otevření nového podchodu

Můžete žádat o dotaci

Písek – Město vyhlásilo druhou výzvu k předkládání žádostí o dotaci z programu Záštita starostky města Písek. „Účelem programu je morální nebo finanční podpora kulturních, sportovních, volnočasových a společenských akcí a aktivit realizovaných v Písku nebo propagujících naše město v období od 1. července do 31. prosince tohoto roku,“ uvedla mluvčí radnice Irena Malotová.

Písně Zuzany Navarové zazní v Podčáře

Písek – Martina Trchová a Adam Kubát vystupují s písněmi Zuzany Navarové od roku 2009, kdy se rozhodli společně oživit její výjimečný repertoár. Původní záměr vzpomínkových vystoupení přerostl do regulérních koncertů. „Chceme se vždycky dotknout všech období tvorby Zuzany Navarové – Nerezu, španělských písní s Ivánem Gutiérrezem, samozřejmě její kapely KOA a dopracovali jsme se i ke zhudebněným kainarovkám,“ říkají muzikanti, kteří míří také do Písku. Vystoupí na letní terase Divadla Pod čarou v pátek 7. srpna od 20 hodin.

Koncert Píseckého komorního orchestru v Čížové.
Písecký komorní orchestr zkouší s novým dirigentem

V Pasekách se utkají hasiči

Paseky – Sbor dobrovolných hasičů Paseky pořádá druhý ročník soutěže Pasecká šedesátka. Závodníci se utkají v disciplíně běh na 60 metrů s překážkami, a to v kategoriích přípravka a mladší a starší chlapci a dívky. Soutěž se uskuteční v sobotu 8. srpna od 11.45 hodin na louce u rybníku Starák v Pasekách.

Přihlášky je nutné odeslat nejpozději do 4. srpna na email jana@truhlarstvi-vanecek.cz. Kapacita soutěže je maximálně 200 závodníků.