Ve Sladovně poletíte vysoko

Písek – Sladovna chystá otevření nové zážitkové výstavy a kreativní laboratoře. Hlavními tématy obou projektů je svět létání a tajuplný prostor nebe. „Výstava Leťme vysoko je o lidské touze létat. Děti zažijí historii i současnost tohoto fascinujícího světa,“ uvedla za Sladovnu Hana Talácková. Laboratoř: Nebe je nová kreativní laboratoř, kde si každý může stvořit svůj kousek nebe. Vernisáž nové zážitkové výstavy i laboratoře se uskuteční ve čtvrtek 2. července od 16 hodin.

V Krči mají novou školku

Protivín – Od středy je opět v provozu Mateřská škola Krč, která má za sebou rekonstrukci. Dělala se nová fasáda, výměna klempířských prvků, výměna oken a dveří i oplocení. Mimo areál školy se vybudovalo nové dětské hřiště, které je přístupné všem dětem. V Krči se opravila také hasičská zbrojnice. Dostala také novou fasádu i prostory, které slouží jako kotelna a sklady pro hasiče.

Někteří žáci už mají prázdniny

Písek – Žákům čtyř píseckých základních škol začaly letní prázdniny dříve. Ředitelé ZŠ E. Beneše, ZŠ J. K. Tyla, ZŠ Svobodná a soukromé ZŠ Cesta vyhlásili ředitelské volno 29. a 30. června, proto si jejich žáci šli pro vysvědčení už v pátek 26. června. Ve zbylých základních školách budou učitelé rozdávat vysvědčení v úterý 30. června.

Hotel chystá výstavu obrazů

Zvíkovské Podhradí – Hotel Zvíkov připravuje výstavu obrazů nazvanou Žena. Půjde o díla písecké výtvarnice Terezy Masojídkové, jejichž vernisáž se uskuteční v úterý 30. června v 17 hodin. Výstava potrvá do 31. srpna a obrazy budou po celou dobu k prodeji.