Podporu OtavAreně zamítli

Písek – Radní města řešili na svém pondělním jednání žádost o podporu společnosti OtavArena, které požadovala odpuštění plateb za nájem využívaných hřišť. Radní žádost zamítli. „Rozhodli jsme se tak především proto, že za údržbu travnatých ploch platíme hodně peněz. Navíc teď, když tolik prší, se seče v podstatě každý den,“ uvedla místostarostka Písku Petra Trambová. OtavArena má na léto nasmlouvaná soustředění s několika fotbalovými kluby, které travnaté plochy využívají. Společnost nemohla požádat město o jinou formu podpory. „Bohužel nespadají do skupiny firem do deseti zaměstnanců, a tak nemohli žádat o finanční podporu podnikatelů,“ vysvětlila místostarostka. Ztráty chtěli částečně pokrýt tímto způsobem.

Rekonstrukce ulice M. Krásové je hotová

Protivín – Město opravilo ulici Marty Krásové. Staré nevyhovující povrchy chodníků se vyměnily za nové betonové ze zámkové dlažby a vybudovalo se nové veřejné osvětlení. „Provedli jsme odkanalizování prostoru a v průběhu výstavby jsme se navíc rozhodli pokračovat rekonstrukcí vozovky. Odfrézovali jsme stávající asfaltový povrch a nahradili ho novým od průtahu města k ulici Ve Školce,“ popsal práce starosta Protivína Jaromír Hlaváč. Další část města je tak kompletně opravena.

V Malé galerii Sladovny bude vernisáž

Písek – V pátek 26. června od 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy Umění milovní, která je k vidění v Malé galerii Sladovny. Jedná se o obrazy návštěvníků ateliéru Michala Jakeše, absolventů Akademie 3. věku a dalších umění milovných z Písku a okolí.

Uctí památku dr. Horákové

Písek – Zapsaný spolek Národně sociální klub 1897 připravuje vzpomínkové pietní shromáždění k uctění památky dr. Milady Horákové. Bude se konat v sobotu 27. června u její pamětní desky na Fügnerově náměstí v Písku. Začátek je v 18 hodin.

Protivínská kaplanka zve na novou výstavu obrazů

Protivín – Novou výstavu připravuje protivínská kaplanka. Od neděle 28. června nabídne obrazy Prácheňské umělecké besedy, které tedy budou k vidění až do konce srpna. Vernisáž výstavy se koná v neděli 28. června od 16 hodin.

V Milevsku se vydají na pěší či cyklotrasu

Milevsko – Klub českých turistů Milevsko pořádá v sobotu 27. června IV. ročník cykloturistické akce a turistického pochodu Milevským krajem. Start bude v době od 7 do 10 hodin v milevském domě kultury. Na výběr bude několik pěších i cyklotras. Cíl je do 16 hodin v kempu U Vášů v Milevsku. Na startu obdrží všichni účastníci mapu s popisem trasy a v cíli pamětní list a malou odměnu.