Hradišťská ulice se zčásti otevře

Písek – Ve čtvrtek 28. května bude provizorně zprovozněna část Hradišťské ulice, a to od plaveckého stadionu po křižovatku se Zeyerovou ulicí. V souvislosti s tím bude však uzavřeno přemostění do Švantlovy ulice. Doprava v Gregorově a Kocínově ulici se vrátí do klasického režimu s výjezdem v Hradišťské tak, jako tomu bylo před uzavírkami. Důvodem dopravních omezení je instalace horkovodu a rekonstrukce vodovodu i kanalizace.

V plánu je veřejná beseda

Písek – Město si nechává zpracovávat plán udržitelné mobility a plán udržitelné zeleně. Se svými nápady a připomínkami se mohli zapojit také obyvatelé už ve fázi rozpracovaných plánů. Nyní se uskuteční další veřejné setkání, kde bude diskuze pokračovat. Koná se ve středu 3. června od 15.30 hodin v městské knihovně a tentokrát se budou přítomní bavit o konceptu návrhové části. Navrhovaná opatření, která mají zvýšit kvalitu života ve městě a zlepšit stav dopravy i zeleně, představí tým zpracovatelů. Pro účast je nutná registrace.

Rekonstrukce mostu zavře silnici na trase Písek - Tábor

Písecko - Od června se musí řidiči připravit na uzavírku na silnici I/29 spojující Písek a Tábor. Začne plánovaná rekonstrukce mostu přes říčku Smutnou, která potrvá do konce srpna. Doprava bude vedena objízdnými trasami, které povedou mimo jiné přes Milevsko. Rekonstrukce je plánována na období od 1. června do 31. srpna.

Milevsko bude soutěžit o nejhezčí balkon či zahradu

Milevsko - Dům kultury Milevsko ve spolupráci s Květinářstvím Romantik paní Kolingrové připravil šestý ročník fotografické soutěže s názvem O nejhezčí balkon či zahradu. "I tentokrát se budeme těšit na vaše snímky rozkvetlých balkonů, zahrad, teras, pergol, skalek a podobně. Do soutěže může každý přihlásit dvě fotografie, a to dvěma způsoby. Tím prvním a nejjednodušším je zaslání snímků na e-mail soutez@milevskem.cz, nebo můžete fotografie o rozměrech 10x15 cm zaslat na adresu Dům kultury Milevsko, Nádražní 846, 399 01 Milevsko," uvedla za Dům kultury Milevsko Martina Kortanová.

K fotografiím je třeba připojit jméno a příjmení, telefonní kontakt, stručný název snímku a prohlášení, že výše jmenovaný je autorem fotografií. Snímky se přijímají až do 10. září. Ze všech došlých snímků bude sestavena výstava, která bude k vidění v prostorách domu kultury. Hlavními cenami jsou poukázky na odběr zboží v hodnotě 500, 300 a 200 Kč u spolupořadatele soutěže – Květinářství Romantik. Na malou odměnu se ale může těšit každý, kdo se se svými fotografiemi přihlásí.