U školy opět bude značka Pozor, děti!
Milevsko - K milevské mateřské škole Klubíčko v ulici B. Němcové se vrací značka Pozor, děti! Ta byla dříve umístěna na lampě veřejného osvětlení, ale po jeho rekonstrukci už tam zpátky upevněna nebyla. S požadavkem na na opětovné umístění značky přišla ředitelka školky Anna Říhová. Nově bude značka upevněna podle návrhu dopravního inspektorátu na protějším chodníku v této jednosměrné ulici. 

Žádají o převod pozemku pro chodník
Milevsko – Nejen přístupovou komunikaci do budoucí průmyslové zóny Dukelská, ale i chodník do lokality vybuduje město Milevsko. Zastupitelé se na posledním zasedání zabývali právě chodníkem, respektive pozemkem, na kterém by měl chodník stát. Vedoucí odboru investic a správy majetku města David Lukeš vysvětlil, že podle projektu je naplánovaný přístupový chodník přes pozemek ve vlastnictví České republiky. „Jedná se zhruba o sto metrů čtverečních. Bez žádosti na Státní pozemkový úřad nám pozemek nepřevedou a my chodník nebudeme moci vybudovat," vysvětlil David Lukeš, proč se bod dostal na jednání zastupitelů. Ti podání žádosti o bezúplatný převod jednomyslně podpořili. 

Rodákům už brzy přijdou pozvánky na setkání
Borovany – Borovanští získali dvacetitisícovou dotaci na pořádní setkání rodáků spojenou s oslavou 120. výročí založení místního dobrovolného sboru hasičů. Rodáci a přátelé obce navštíví Borovany v sobotu 20. června. Program už je hotový. Začne v 10.30 hodin mší v kostelíku sv. Rozálie, oficiální zahájení bude ve 13 hodin v kulturním domě, odkud se půjde průvodem na fotbalové hřiště, kde se uskuteční hasičská soutěž, večer pak v kulturním domě zábava. Doprovodný program nabídne výstavu historických dokumentů v bývalé škole. Podle slov starostky Ivany Dolejškové si nechali vyrobit tři sta kusů pozvánek. „Budeme je rozesílat příští týden," podotkla. Pro rodáky také budou připraveny nové brožury i placky na připnutí třeba na oblečení nebo tašku. Rodáci se v Borovanech setkají po deseti letech.  

Prezentace knihy o válce bude 1. května
Bernartice – Kniha I jadérka z jablek s podtitulem Našim hrdinům i obětovaným 1914 – 1918, kterou připravili v bernartické škole, spatří světlo světa. Její prezentace se uskuteční v pátek 1. května v deset hodin v jídelně základní školy. Program toho nabídne více. Jeho součástí bude od 9 do 11 hodin výstava dokumentů vztahujících se k 1. světové válce s názvem Co se do knihy nevešlo a výstava výtvarných prací žáků školy a keramického kroužku. Publikace bude zahrnovat fotografie, úryvky z deníků účastníků této války a další historické dokumenty z Bernartic a okolních obcí, odkud děti do bernartické školy chodí. 

U pergoly chtějí oslavit čarodějnice
Hrejkovice – V osadě Chlumek, která je součástí obce Hrejkovice, se obyvatelé budou mít kde scházet. Loni tu začali budovat dřevěnou pergolu, která bude brzy hotová. Místní tu chtějí příští týden oslavit čarodějnice a posedět. Aktivitu obyvatel vítá i obec, proto je v jejich úsilí podporuje. „Vyhradili jsme jim obecní pozemek, který mohou využívat. Platíme jim veškerý materiál a oni si brigádně pergolu budují," vysvětlila starostka Hana Kašparová. 

Panenky se loučí s muzeem 
Milevsko – Víkend je v Milevském muzeu poslední možností prohlédnout si krátkodobou výstavu věnovanou panenkám Dagmar Jurčíkové a jejích žáků.