Nové parkoviště zastupitelé zatím neschválil

Čimelice – Vybudování nových parkovacích míst u panelových domů číslo 243 a 244 na náklady obce zastupitelé na čtvrtečním jednání neschválili. Také ho však nesmetli úplně ze stolu.

Po napojení domů na kanalizaci tam zůstal starý septik. „Lidé přišli sami s tím, že tam chtějí rozšířit parkoviště a že by se mohla využít plocha po zrušeném septiku," uvedl na jednání starosta Vladimír Bouček.

„Než budeme dále o něčem rozhodovat, je třeba nejdříve zjistit odhad případné investice, o jak velkou plochu se jedná, kolik by se tam vešlo stání,  kolik by stál projekt a kolik přímo vybudování parkoviště," konstatoval zastupitel a předseda stavební komise Jan Klimeš. Ostatní zastupitelé se k jeho názoru připojili   s tím, že se k tématu v budoucnu vrátí.

Inspektoři chválili mirotickou základní a mateřskou školu

Mirotice –  Letošní krajská inspekce v ZŠ a MŠ Mirotice dopadla kladně. „Inspektoři byli velice spokojení se školou 
a především  se jim líbil přístup vedoucí učitelky mateřské školy, která školku zapojila do mezinárodního projektu EU-Erasmus," informovala minulou středu zastupitele starostka Mirotic Martina Mikšíčková.

Dodala, že vedoucí učitelka mateřské školy přišla ještě s dalším zajímavým nápadem. „Chtějí zorganizovat brigádu a společně s rodiči vylepšit zahradu školky," doplnila Martina Mikšíčková.

Tři kapličky by rádi opravili ve Smetanově Lhotě

Smetanova Lhota – Ve Smetanově Lhotě chtějí opravit tři kapličky. Proto zastupitelé schválili podání žádostí o dotaci z Ministerstva zemědělství z programu na udržování a obnovu kulturního dědictví venkova. Celkové náklady na renovaci tří kapliček předpokládají kolem 172 tisíc korun bez DPH.

Na prodaném pozemku vyroste rodinný penzion

Orlík nad Vltavou  – Prodej obecního  pozemku na okraji obce směrem k zámeckému parku schválili na mimořádném zasedání orličtí zastupitelé. „Žadatel chce na pozemku vystavět rodinný penzion. To vnímáme i jako přínos pro obec," uvedla místostarostka Hana Lívancová. Obec za prodej pozemku získá 510 tisíc korun.