Film pomůže škole Kilifi Mombasa Kenya Africa
Mirovice – O životě v Keni vypovídá dokumentární film Drsná a něžná Keňa, jehož autorem je Pavel Justich. Komentáře se ujal známý moderátor Petr Jančařík. Premiéra filmu se bude konat v pátek 26. února v 18 hodin v sále kulturního domu v Mirovicích a vstupné bude dobrovolné. Pořadateli jsou Městská knihovna Mirovice a Pavel Justich. Záštitu nad akcí převzala místostarostka Mirovic Marie Hrdinová. „Vydal jsem se s expedicí na cestu dlouhou mnoho tisíc kilometrů, abych poznal krásu drsné, ale i něžné Keni. Film je nejen o krásách tamní přírody, ale i o životě obyvatel," uvedl Pavel Justich, který film natočil letos v lednu na podporu školy Kilifi Mombasa Kenya Africa.

O čistírnu odpadních vod se stará nový zaměstnanec obce
Čimelice – Nutnost stálé kontroly správného chodu čistírny odpadních vod v Čimelicích, která je už zkolaudovaná, si podle starosty Vladimíra Boučka vyžádala samostatného pracovníka. Zastupitelé proto na svém posledním jednání schválili přijetí obecního zaměstnance na obsluhu čistírny odpadních vod na dvě hodiny denně po celý měsíc. 

V obci plánují vybudovat nové dětské hřiště
Nevězice – V Nevězicích chtějí vybudovat nové dětské hřiště. „Staré jsme museli loni zrušit, protože neprošlo revizí a opravy by byly moc nákladné," vysvětlil starosta Josef Pobříslo. Na nové budou žádat o dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, která by mohla být až do 80 procent celkových nákladů. Ty odhadují v celkové výši kolem 144 tisíc korun. Nové dětské hřiště by mělo být na stejném místě jako bývalé, tedy v centru obce v blízkosti obecního úřadu a hospody.

V nové zástavbě Čimelic rozšíří veřejné osvětlení
Čimelice – Čimeličtí zastupitelé schválili rozšíření veřejného osvětlení o nové světelné body v nové zástavbě obce ve směru na Smetanovu Lhotu nazývané ulice Sejcova. Vyhověli tak místním lidem, kteří si stěžovali, že je tam tma. Zároveň schválili cenovou nabídku za vypracování projektu ve výši 11 253 korun. Shodli se také na tom, že budou postupně s rozšiřováním veřejného osvětlení pokračovat.

Děti ve Vráži se pobaví karnevalem
Vráž – Sdružení Skřítkové ze Staré Vráže připravuje na sobotu 27. února pro děti maškarní karneval. Bude se konat od 15 hodin v sále restaurace Na Zbrojnici ve Staré Vráži. Zajištěné bude občerstvení. Na programu bude kouzelnické vystoupení, promenáda masek a spousta her, tance a zábavy.