Dotace pomohou s přípravou projektu pečovatelského domu

Mirotice – Zastupitelé v Miroticích minulý čtvrtek schválili přijetí krajské dotace ve výši 220 tisíc korun. Určená je na vypracování projektové dokumentace na výstavbu domu s pečovatelskou službou v Miroticích. Zastupitelé v letošním roce stanovili i základní kritéria, která by měl projekt  splňovat. Patří mezi ně i to, že by měl dům působit esteticky a projektant by měl brát ohled na jeho okolí. Také by měla být zachována co největší kvalita za pokud možno co nejnižší cenu. Vypracování projektové dokumentace by se mělo uskutečnit v příštím roce.

V příštím roce budou lidé v Oslově platit za vodu obci

Oslov – Letošní dokončení  výstavby čistírny odpadních vod a nového vodovodu přináší pro obyvatele Oslova další novinky. Místo společnosti Čevak bude nový vodovod spravovat obec. Pro obyvatele to znamená, že za vodné a nově i za stočné budou platit obci. Cena přitom pro ně zůstane téměř stejná.

O další změnu se ale ještě musí postarat vedení obce. „Vzhledem k tomu, že si společnost Čevak odmontuje vlastní zařízení na dálkové řízení a přenosy, musí obec zakoupit zařízení nové, aby byla zajištěna správná komunikace mezi úpravnou vody, vodojemem a posilovací stanicí," vysvětlil starosta František Hašek. Zastupitelé proto schválili nákup potřebného zařízení včetně montáže od společnosti Fiedler AMS za celkovou částku 107 tisíc korun bez DPH.

Odpady budou stát v příštím roce stejně jako letos

Čimelice  – Čimeličtí zastupitelé minulý týden schválili výši poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů pro příští rok ve výši 800 korun. Částka, kterou lidé zaplatí, zůstane stejná jako byla v letošním roce. Podle starosty Vladimíra Boučka se zastupitelé rozhodli částku nezvyšovat, i když obec za nakládání s odpady doplácí  o sto tisíc korun za rok více.

Fotbalisté dostanou od obce dotaci

Čimelice – Minulý týden hlasovali zastupitelé o SK Siko Čimelice hned dvakrát. Důvodem byla standardní žádost o poskytnutí dotace na činnost. Původní částku sedmdesát tisíc korun schválili jako první. V dalším bodě schválili také navýšení peněz pro fotbalisty ještě o čtyřicet tisíc korun. Vedení klubu navýšení zdůvodnilo rozvojem klubu a rozšířením jeho činnosti v příštím roce. Čimeličtí fotbalisté tím získali podporu obce na příští rok v celkové výši 110 tisíc korun.

Zastupitelé se sejdou po Vánocích

Smetanova Lhota – V pondělí 28. prosince budou zastupitelé ve Smetanově Lhotě od 18.30 hodin schvalovat rozpočet obce a výši poplatku za komunální odpad na  příští rok.