Územní plán Mirovic je před schválením

Mirovice – Pondělní opakované projednávání návrhu nového územního plánu Mirovic  se podle starosty Zdeňka Bárty obešlo bez připomínek. „Ještě musíme dodržet lhůtu do 16. listopadu, jestli někdo nevznese námitky. Pokud ne, budeme ho schvalovat na nejbližším zastupitelstvu začátkem prosince," doplnil Zdeněk Bárta.

Místostarostka Marie Hrdinová doplnila, že při předchozím projednávání, které se konalo vloni 21. srpna, bylo vzneseno celkem třináct připomínek. „Během posledních čtrnácti měsíců byly všechny tyto návrhy na změny vypořádány za spoluúčasti Hany Dědečkové z Městského úřadu v Písku a Stanislava Kováře, který je autorem celého územního plánu," dodala Marie Hrdinová. K dokončení územního plánu dochází po osmi letech.

Školku čeká výměna  oken

Oslov – Oslovští zastupitelé schválili  podání žádosti o dotaci z Programu obnovy venkova na třetí etapu výměny oken v mateřské škole. „Školka je dvoupatrová a už se v ní podařilo vyměnit okna  a dveře v části směřující na náves, teď bychom je chtěli vyměnit ještě na druhé straně. Je to naše priorita na příští rok," uvedl starosta František Hašek.

Dodal, že školka dobře funguje a pořádá také kulturní akce například pro důchodce. Chodí do ní i děti  z okolních obcí,  z Kučeře, Zvíkovského Podhradí a Vlastce. Kapacita školky je 37 dětí. „V současné době ji navštěvuje 24 dětí a ředitelka teď podala žádost o navýšení na počet 28 dětí, abychom s tím mohli počítat při sestavování rozpočtu na příští rok. Obec přispívá školce ročně na provoz částkou přes 300 tisíc korun," vysvětlil František Hašek.

Zájemci o parcely  se mohou hlásit

Čimelice – Čimeličtí obyvatelé, kteří dlouho plánují stavbu rodinného domku v obci, se už mohou hlásit o parcely. Od úterý je vyvěšený záměr na prodej stavebních pozemků za bývalým výkupem v Čimelicích.

Zastupitelé schválili záměr prodeje obálkovou metodou  a zároveň také schválili minimální ceny jednotlivých pozemků. Na podatelně obecního úřadu v Čimelicích budou nabídky přijímat do 7. prosince do 9 hodin.

Sbírka pomůže útulku Sírius

Mišovice – Kulturní komise obce Mišovice zorganizovala   v neděli 31. října už druhou charitativní sbírku pro psí a kočičí útulek Sírius z Dolního Záhoří. „Přesto, že se zúčastnilo jen několik lidí z našich obcí, byla sbírka úspěšná. A jak říká majitelka útulku Sírius paní Gašpariková, každá kapka je dobrá pro opuštěná zvířátka," uvedla předsedkyně kulturní komise Taťána Fousová.

V neděli odvezla do útulku plné auto věcí, a to  třicet kilo granulí, tři kila konzerv, spoustu ručníků, lůžkovin a utěrek, nějaké deky, velikou tašku hraček, koberec a hotovost 1200 korun.