Územní plán čeká poslední projednání
Mirovice – Zřejmě poslední opakované veřejné projednání připravovaného územního plánu města Mirovice se bude v pondělí konat od 16 hodin v kulturním domě. „Jedná se o osm až deset změn, které majitelé pozemků rozporovali při loňském veřejném projednávání. Teď se budou moci ještě ke změnám, provedeným na základě loňského veřejného projednávání, vyjádřit a vznést pouze závažné připomínky. Ostatní majitelé pozemků se už ke změnám vyjadřovat nemohou," uvedl starosta Zdeněk Bárta. Žádné vážné komplikace však neočekává. „lidé, kterých se to týká, přicházeli v minulých dnech sami na úřad, aby se informovali. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se někdo ozval se závažnou připomínkou," dodal Zdeněk Bárta. Pokud vše půjde podle očekávání, budou moci zastupitelé nový územní plán po letech příprav ještě letos schválit. 

Cestu opravila obec z vlastních peněz
Varvažov – Z našetřených obecních peněz se letos podařilo varvažovským zastupitelům opravit cesty na Štědroníně. „Stálo to jeden milion korun. Vloni jsme už opravili za 2,5 milionu korun z obecního rozpočtu cesty ve Varvažově a U mostu. Příští rok budeme ještě pokračovat s opravami cest ve Štědroníně a na Ochoz," vysvětlila starostka Eva Hospasková. Dodala, že zastupitelé původně čekali několik let na to, aby získali dotaci na opravu cest, ale žádný dotační titul, který by potřebovali, pro malé obce vyhlášený nebyl. Proto použili našetřené peníze.

Sbírka pokračuje, následovat bude přednáška i divadlo 
Mišovice, Svučice – Charitativní sbírka pro zvířecí útulek Sirius v Záhoří, kterou zorganizovala kulturní komise obce Mišovice ve Vesnickém klubu ve Svučicích od minulé soboty, bude v pátek ukončena. „Letos jsme dělali sbírku pro Sirius podruhé. Vloni lidé přinesli spoustu věcí, především deky. Asi přinesli všechno, co mohli postrádat, protože v sobotu už nosili věcí méně," uvedla předsedkyně kulturní komise Taťána Fousová. Do sbírky lidé tentokrát přispívali především granulemi, konzervami, ale přinesli i koberec, lůžkoviny, plyšáky a peníze. „Slíbili jsme lidem, kteří nemohli v sobotu přijít, že sbírku prodloužíme, aby do ní mohli během tohoto týdne také přispět," vysvětlila Taťána Fousová. Kulturní komise ale podle ní na listopad připravuje ještě další akce. Ta první se uskuteční v sobotu 14. listopadu v 15 hodin také ve Vesnickém klubu v kulturním domě Svučice. Bude jí přednáška Kateřiny Čelakovské na téma Šest týdnů v Londýně. Další sobotu 21. listopadu od 15 hodin si budou moci zájemci ve Vesnickém klubu tradičně jako každým rokem vyrobit pod vedením Věry Zajíčkové vánoční dekorace. V prosinci se mohou těšit malí i dospělí na představení Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert v podání Divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku.