Na slavnostech vystoupí Poutníci a Kamil Střihavka

Mirotice – V pátek 3. a v sobotu 4. července se budou konat už 21. Slavnosti města Mirotic, mezi místními známé jako Alšovy dny. „Dostali jsme na ně dotaci 20 tisíc korun od Jihočeského kraje," oznámila na středečním jednání zastupitelům starostka Martina Mikšíčková dobrou zprávu.

Podle ní se pověřené skupině zastupitelů podařilo zajistit kvalitní program. Vycházeli z přání místních lidí, kteří chtěli pestřejší program pro děti. Ten bude podle ní v historii slavností úplně nejlepší.

Páteční odpolední program začne v 16 hodin, v 16.30 hodin vystoupí děti z místní školy. Po nich v 17.30 hodin začne koncert bluegrassové legendy skupiny Poutníci, která letos slaví 45 let, po nich nastoupí kapely Ztracené iluze a Flám.

V sobotu zahájí program ve 14 hodin žáci místní školy a děti se pak budou moci podívat na Včelí medvídky v podání Divadla Krapet, poslechnout koncert Pískomil se vrací a zhlédnout Kejklířskou šou. Pak začnou koncerty – od 18 hodin kapely Marvels, ve 20 hodin Kamila Střihavky a ve 22.30 Lucie revival.

Zvíkovské divadelní léto začne v pátek

Zvíkovské Podhradí – Příznivci Divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku se mohou těšit na jeho další představení v rámci tradičního Zvíkovského divadelního léta. Začíná už v pátek 3. července ve 21 hodin Epochálním výletem pana Broučka. Jeho reprízy mohou diváci vidět ještě 4., 11., 17. a 24. července. Vstupné je sto korun.

Na programu divadelního léta, které potrvá až do 22. srpna, bude také například Tajemný hrad v Karpatech, pohádka O Palečkovi, Generálka císaře Napoleona, Když se zhasne, Dalskabáty, hříšná ves a chybět nebude ani tradiční Zvíkovský rarášek.

Vstupenky budou k prodeji přímo v areálu hradu Zvíkov 30 minut před představením. Na večerní představení mohou diváci využít cestu zdarma autobusem, který odjíždí v 18 hodin od píseckého divadla Fráni Šrámka. Pořadatelé doporučují vzít si na večerní představení baterku a přizpůsobit se počasí.

Výtěžek koncertu půjde na kostel

Pohoří – Kostel svatého Petra a Pavla v Pohoří rozezní 11. července ve 20 hodin tradiční koncert z děl barokních skladatelů. Účinkovat v něm budou členové orchestru Národního divadla v Praze a FOK Praha.

„Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek pak předáme farnosti na potřebnou údržbu kostela, který je výraznou dominantou naší obce a ve kterém se bude koncert konat," vysvětlila předsedkyně kulturní komise obce Mišovice Taťána Fousová.

Střechy na obecních budovách čeká oprava

Čimelice – V havarijním stavu jsou podle starosty Vladimíra Boučka střechy na kotelně a uhelně a na domě služeb. Zastupitelé ho proto pověřili oslovením firem, kde při výběru nabídek bude hlavním kritériem cena.