VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce ze severu Písecka

Písecko - Na slavnostech v Miroticích vystoupí Poutníci a Kamil Střihavka, Zvíkovské divadelní léto začne v pátek, Výtěžek koncertu v Pohoří půjde na kostel a střechy na obecních budovách v Čimelicích čeká oprava.

28.6.2015
SDÍLEJ:

Mirotice - Alšův památník. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

Na slavnostech vystoupí Poutníci a Kamil Střihavka

Mirotice – V pátek 3. a v sobotu 4. července se budou konat už 21. Slavnosti města Mirotic, mezi místními známé jako Alšovy dny. „Dostali jsme na ně dotaci 20 tisíc korun od Jihočeského kraje," oznámila na středečním jednání zastupitelům starostka Martina Mikšíčková dobrou zprávu.

Podle ní se pověřené skupině zastupitelů podařilo zajistit kvalitní program. Vycházeli z přání místních lidí, kteří chtěli pestřejší program pro děti. Ten bude podle ní v historii slavností úplně nejlepší.

Páteční odpolední program začne v 16 hodin, v 16.30 hodin vystoupí děti z místní školy. Po nich v 17.30 hodin začne koncert bluegrassové legendy skupiny Poutníci, která letos slaví 45 let, po nich nastoupí kapely Ztracené iluze a Flám.

V sobotu zahájí program ve 14 hodin žáci místní školy a děti se pak budou moci podívat na Včelí medvídky v podání Divadla Krapet, poslechnout koncert Pískomil se vrací a zhlédnout Kejklířskou šou. Pak začnou koncerty – od 18 hodin kapely Marvels, ve 20 hodin Kamila Střihavky a ve 22.30 Lucie revival.

Zvíkovské divadelní léto začne v pátek

Zvíkovské Podhradí – Příznivci Divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku se mohou těšit na jeho další představení v rámci tradičního Zvíkovského divadelního léta. Začíná už v pátek 3. července ve 21 hodin Epochálním výletem pana Broučka. Jeho reprízy mohou diváci vidět ještě 4., 11., 17. a 24. července. Vstupné je sto korun.

Na programu divadelního léta, které potrvá až do 22. srpna, bude také například Tajemný hrad v Karpatech, pohádka O Palečkovi, Generálka císaře Napoleona, Když se zhasne, Dalskabáty, hříšná ves a chybět nebude ani tradiční Zvíkovský rarášek.

Vstupenky budou k prodeji přímo v areálu hradu Zvíkov 30 minut před představením. Na večerní představení mohou diváci využít cestu zdarma autobusem, který odjíždí v 18 hodin od píseckého divadla Fráni Šrámka. Pořadatelé doporučují vzít si na večerní představení baterku a přizpůsobit se počasí.

Výtěžek koncertu půjde na kostel

Pohoří – Kostel svatého Petra a Pavla v Pohoří rozezní 11. července ve 20 hodin tradiční koncert z děl barokních skladatelů. Účinkovat v něm budou členové orchestru Národního divadla v Praze a FOK Praha.

„Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek pak předáme farnosti na potřebnou údržbu kostela, který je výraznou dominantou naší obce a ve kterém se bude koncert konat," vysvětlila předsedkyně kulturní komise obce Mišovice Taťána Fousová.

Střechy na obecních budovách čeká oprava

Čimelice – V havarijním stavu jsou podle starosty Vladimíra Boučka střechy na kotelně a uhelně a na domě služeb. Zastupitelé ho proto pověřili oslovením firem, kde při výběru nabídek bude hlavním kritériem cena.

Autor: Stanislava Koblihová

28.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT