VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce ze severu Písecka

Písecko - V Čimelicích chtějí odstranit pařezy u silnice a pronajmou tři zahrádky, v Orlíku nad Vltavou budou měnit okna ve dvou bytovkách a nabízejí na prodej dům ve středu obce, v Miroticích nabízejí lidem možnost získat kompostéry.

15.6.2015 1
SDÍLEJ:

Čimelice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

Pařezy u silnice odstraní firma

Čimelice – Pařezy, které zůstaly po vzrostlých stromech kolem silnice v Čimelicích od doby, kdy se tam budovala nová kanalizace, odstraní odborná firma. „Nevypadá to hezky, je to spíš ostuda, že tam ještě jsou. Dostali jsme nabídku od písecké firmy, že by odstranila 32 pařezů za 36 300 korun," oznámil zastupitel Václav Mrákota na čtvrtečním výjezdovém zasedání v Krsicích. Se zástupcem firmy všechny pařezy obešel a napočítali 22 dubových a deset lipových, které budou odfrézované pod úroveň terénu. Zastupitelé vzali nabídku na vědomí s tím, že firma poskytla výhodnou cenu. V některých případech odstranění jednoho pařezu stojí podle zastupitele Vladimíra Pánka přes dva tisíce korun.

Dům ve středu obce čeká na využití

Orlík nad Vltavou – Orličtí zastupitelé schválili záměr prodeje neobývaného domu ve středu obce, který letos obec koupila, aby měli zastupitelé možnost kontroly nad jejím využitím. Bude záležet na tom, jaké využití a jakou finanční částku případný zájemce obci nabídne. „Prodej navrhl finanční výbor, ale zároveň budeme také přemýšlet o nejlepším využití objektu pro případ, že by se vhodný zájemce neobjevil," doplnila místostarostka Hana Lívancová. Případní zájemci se mohou hlásit minimálně do začátku července.

Zájemci budou moci užívat zahrádky

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé schválili propachtování tří zahrádek v obci. A to za cenu deset korun za metr čtvereční ročně, kterou stanovili před časem. Do té doby stálo užívání každé zahrádky pouhou symbolickou korunu. Za první zahrádku tak přibude do obecního rozpočtu ročně 3717 korun, za druhou 2010 korun a za třetí 750 korun. „Se zájemci budou uzavřené smlouvy na dobu určitou, deset let, s výpovědní lhůtou dvanáct měsíců, jak jsme před časem schválili," doplnil starosta Vladimír Bouček.

Dva bytové domy dostanou nová okna

Orlík nad Vltavou – Vedení obce se podařilo získat krajskou dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 130 tisíc korun na výměnu oken a vchodových dveří ve dvou obecních bytovkách. Ze čtyř nabídek na realizaci projektu vybrali zastupitelé na doporučení finanční komise firmu Windows Holding, která se osvědčila při výměně oken a vchodových dveří u jedné bytovky v loňském roce. Zakázku provedla firma kvalitně a nebylo nutné ani později nic reklamovat.

Město chce pořídit kompostéry

Mirotice – Ještě do konce měsíce se mohou hlásit v Miroticích na městském úřadě zájemci o domácí kompostéry. Měli by je zdarma. Město chce využít k jejich získání společného projektu Svazku obcí regionu Písecko, který chce na ně žádat o dotace.

Autor: Stanislava Koblihová

15.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT