VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce ze severu Písecka

Písecko - V Čimelicích chtějí odstranit pařezy u silnice a pronajmou tři zahrádky, v Orlíku nad Vltavou budou měnit okna ve dvou bytovkách a nabízejí na prodej dům ve středu obce, v Miroticích nabízejí lidem možnost získat kompostéry.

15.6.2015 1
SDÍLEJ:

Čimelice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

Pařezy u silnice odstraní firma

Čimelice – Pařezy, které zůstaly po vzrostlých stromech kolem silnice v Čimelicích od doby, kdy se tam budovala nová kanalizace, odstraní odborná firma. „Nevypadá to hezky, je to spíš ostuda, že tam ještě jsou. Dostali jsme nabídku od písecké firmy, že by odstranila 32 pařezů za 36 300 korun," oznámil zastupitel Václav Mrákota na čtvrtečním výjezdovém zasedání v Krsicích. Se zástupcem firmy všechny pařezy obešel a napočítali 22 dubových a deset lipových, které budou odfrézované pod úroveň terénu. Zastupitelé vzali nabídku na vědomí s tím, že firma poskytla výhodnou cenu. V některých případech odstranění jednoho pařezu stojí podle zastupitele Vladimíra Pánka přes dva tisíce korun.

Dům ve středu obce čeká na využití

Orlík nad Vltavou – Orličtí zastupitelé schválili záměr prodeje neobývaného domu ve středu obce, který letos obec koupila, aby měli zastupitelé možnost kontroly nad jejím využitím. Bude záležet na tom, jaké využití a jakou finanční částku případný zájemce obci nabídne. „Prodej navrhl finanční výbor, ale zároveň budeme také přemýšlet o nejlepším využití objektu pro případ, že by se vhodný zájemce neobjevil," doplnila místostarostka Hana Lívancová. Případní zájemci se mohou hlásit minimálně do začátku července.

Zájemci budou moci užívat zahrádky

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé schválili propachtování tří zahrádek v obci. A to za cenu deset korun za metr čtvereční ročně, kterou stanovili před časem. Do té doby stálo užívání každé zahrádky pouhou symbolickou korunu. Za první zahrádku tak přibude do obecního rozpočtu ročně 3717 korun, za druhou 2010 korun a za třetí 750 korun. „Se zájemci budou uzavřené smlouvy na dobu určitou, deset let, s výpovědní lhůtou dvanáct měsíců, jak jsme před časem schválili," doplnil starosta Vladimír Bouček.

Dva bytové domy dostanou nová okna

Orlík nad Vltavou – Vedení obce se podařilo získat krajskou dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 130 tisíc korun na výměnu oken a vchodových dveří ve dvou obecních bytovkách. Ze čtyř nabídek na realizaci projektu vybrali zastupitelé na doporučení finanční komise firmu Windows Holding, která se osvědčila při výměně oken a vchodových dveří u jedné bytovky v loňském roce. Zakázku provedla firma kvalitně a nebylo nutné ani později nic reklamovat.

Město chce pořídit kompostéry

Mirotice – Ještě do konce měsíce se mohou hlásit v Miroticích na městském úřadě zájemci o domácí kompostéry. Měli by je zdarma. Město chce využít k jejich získání společného projektu Svazku obcí regionu Písecko, který chce na ně žádat o dotace.

Autor: Stanislava Koblihová

15.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Zásahy hasičů v úterý 16. ledna. Dopravní nehoda osobního vozidla u Chvalšin.
22

Jedenáct nehod za šest hodin

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa.
8

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa

Narodili se

Písecko - V písecké porodnici se v uplynulých dnech narodili:

V Čížové u špejcharu někdo poškrábal černé BMW

Čížová - Škodu předběžně odhadnutou na deset tisíc korun způsobil zatím nezjištěný vandal, který někdy v době od sobotního večera do pondělního dopoledne poškodil lak u osobního automobilu značky BMW 320 černé barvy.

Už nejsou mezi námi

Písecko - Na Písecku zemřeli:

Ministerstvo chystá prezentaci kvůli dálnici D4 v úseku Příbram - Písek

Jižní Čechy - Realizace prvního dálničního PPP projektu v České republice na dálnici D4 se přibližuje. Ministerstvo dopravy před vyhlášením zadávacího řízení uspořádá veřejnou prezentaci, která proběhne 12. února v prostorách ministerstva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>