Návštěvou koncertu můžete podpořit obnovu kostela

Mirovice – V sobotu  30. května od 18 hodin pořádá Církev československá husitská v Mirovicích ve vyhořelé lodi kostela výstavu fotografií a koncert kapely Safenat Paneach pod názvem Věčné světlo.

Autory vystavovaných fotografií jsou Karel Cudlín, Eugen Kukla a Jan Vávra.

Na koncertě zazní texty Bohuslava Reynka, Ivana M. Jirouse, Jana Skácela a Jana Zahradníčka. Výtěžek bude věnován na obnovu kostela.


Starosta jezdí besedovat s lidmi do Krsic každý měsíc

Čimelice – Ve čtvrtek 11. června budou mít od 19 hodin čimeličtí zastupitelé výjezdní jednání místo tradičního místa v restauraci Na Hvížďalce v Krsicích. Zastupitelé tak chtějí vyjít vstříc tamním obyvatelům a dát jim možnost přednést dotazy na to, co je zajímá.

„Do Krsic jezdím na pravidelná setkání s občany každý poslední pátek v měsíci. Lidé se tam zajímají o to, co je nového, nebo mi říkají své připomínky a ptají se na konkrétní věci," vysvětlil starosta Vladimír Bouček.

Na setkání starosty a místostarosty s občany tam podle něj chodí někdy i kolem dvaceti z šedesáti místních lidí. Téměř všichni zastupitelé nápad s výjezdním zastupitelstvem do Krsic podpořili.


Setkání rodáků připravují ve Vlastci

Vlastec – Vedení obce Vlastec připravuje na neděli 5. července od 15 hodin setkání občanů, rodáků, zahrádkářů a chatařů Vlastce, Struh a Červeného Újezdce, které se uskuteční u hasičské zbrojnice. Připravena bude i zábava pro děti, muzika a pohoštění. Účastníci se mohou už teď hlásit na obecním úřadě.