VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce ze severu Písecka

Písecko - Sedláčkovou stezkou vyjedou cyklisté za sedm dní, v Orlíku hledají nového kronikáře a v Čimelicích dostane příspěvek oddíl atletiky dětí a oddíl badmintonu.

28.5.2015
SDÍLEJ:

Hrad Zvíkov.Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Sedláčkovou stezkou vyjedou cyklisté za sedm dní

Zvíkovské Podhradí – Cyklovýlet Společně Sedláčkovou cestou na kole i po vodě pořádá obec Zvíkovské Podhradí letos už devátým rokem. Ze Zvíkova přes Písek a zpět na Zvíkov, jak zní podtitul, vyjedou účastníci v sobotu 30. května v 9.15 hodin. U obecního úřadu se budou sjíždět od 9 hodin.

V 10.30 hodin je naplánovaná tradiční zastávka v hospůdce U Sulana v Písku a v 11 hodin odtud odjedou účastníci po Sedláčkově stezce ve směru k penzionu Fousek. Tam by měli být mezi 13.30. a 14. hodinou a nalodit se na parník, který ve 14 hodin vypluje po Otavě směrem ke hradu Zvíkov. Cena za přepravu každého účastníka bude 50 korun. V 15 hodin je pak pro všechny tradičně připravená prohlídka hradu Zvíkov, Pivovarského dvora a občerstvení na terase zvíkovské hospůdky. Chybět by neměla ani hudba.

V Orlíku hledají nového kronikáře

Orlík nad Vltavou – Orličtí zastupitelé v pondělí diskutovali o tom, kdo se ujme role kronikáře obce. Obecní kroniku měl naposledy na starosti bývalý starosta Jiří Štrajt. „Může se nám k vedení kroniky přihlásit prakticky kdokoliv. Důležité ale je, aby měl hezký a čitelný rukopis a aby perfektně ovládal pravopis," uvedl starosta Jan Mára. Zastupitelé se totiž rozhodli pokračovat v ručně psané kronice. Psaní na počítači se jim pro kroniku nezdá tolik vhodné.

Dodal, že je možné kroniku také ilustrovat, ale doplňovat fotografiemi už ne. Ty by měly být evidované ve zvláštní složce nebo na CD nosiči. „Prakticky se jedná asi o pět stran nejdůležitějších událostí v obci za rok. Ještě před zapsáním je budou zastupitelé schvalovat," doplnil Jan Mára. Případného zájemce seznámí také s pravidly, která musí kronikář dodržet. Načerpal je na setkání kronikářů.

Příspěvek dostanou
oddíl atletiky dětí a oddíl badmintonu

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé stanovili a schválili příspěvky pro oddíl atletiky, kam chodí děti, a pro oddíl badbintonu. „Oba oddíly vede Václav Kačaba a na naše doporučení jsou oddíly od letošního roku zapsané pod Českou unií sportu, proto mu můžeme příspěvky poskytnout. Navíc dělá prospěšnou činnost, protože se věnuje hlavně mládeži a má s ní už výsledky," uvedl starosta Vladimír Bouček.

Každý oddíl dostane po pěti tisíci korunách. „Do oddílu atletiky chodí kolem dvaceti dětí ve věku od školky do 15 let, proto bych jim chtěl za získané peníze sehnat nějaké překážky, kde by mohly trénovat, a příspěvek také využijeme na závody," vysvětlil vedoucí obou oddílů Václav Kačaba, který je zároveň správcem sportovní haly. Do letošního roku trénoval děti v atletice neoficiálně. Jeho předchůdce Jan Račan se přestal atletice věnovat. Oddíl badbintonu obnovil vloni a chodí na něj kolem dvaceti dospělých. Letos v zimě budou pořádat 2. ročník turnaje. Peníze použijí na jeho organizaci.

Autor: Stanislava Koblihová

28.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zásahy hasičů v úterý 16. ledna. Dopravní nehoda osobního vozidla u Chvalšin.
22

Jedenáct nehod za šest hodin

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa.
8

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa

Narodili se

Písecko - V písecké porodnici se v uplynulých dnech narodili:

V Čížové u špejcharu někdo poškrábal černé BMW

Čížová - Škodu předběžně odhadnutou na deset tisíc korun způsobil zatím nezjištěný vandal, který někdy v době od sobotního večera do pondělního dopoledne poškodil lak u osobního automobilu značky BMW 320 černé barvy.

Už nejsou mezi námi

Písecko - Na Písecku zemřeli:

Ministerstvo chystá prezentaci kvůli dálnici D4 v úseku Příbram - Písek

Jižní Čechy - Realizace prvního dálničního PPP projektu v České republice na dálnici D4 se přibližuje. Ministerstvo dopravy před vyhlášením zadávacího řízení uspořádá veřejnou prezentaci, která proběhne 12. února v prostorách ministerstva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>