Lety – 13. květen je dnem, kdy se u památníku obětí romského holocaustu v Letech tradičně sejdou hosté, aby uctili památku těch, kteří zde trpěli, zahynuli nebo byli deportovaní do koncentračního tábora Osvětim. „Pro komunitu původních českých Romů a Sintů je tento akt významnou událostí a příležitostí uctít svoje předky, oběti nacismu, a většině připomenout, že existujeme a že patříme do historie českého národa svojí v českých zemích šestisetletou historií," uvedl předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu (VPORH) v ČR Čeněk Růžička.

Program začne ve 12 hodin a podle jeho slov jej klasickou hudbou ozvláštní smíšený Česko-Romský dětský orchestr Nadačního fondu Harmonie.

Dotaci na cesty bude připomínat pamětní deska

Mirotice – Mirotičtí zastupitelé schválili podobu a umístění pamětních desek, které budou připomínat rekonstrukce dvou místních cest, které pomohly zaplatit dotace od Evropské unie. Jedná se o cestu z Radobytců do Obory a z Lučkovic do Komárova.

„Umístění pamětních desek je podmínkou přijetí dotace. Pokud bychom ji nesplnili, dotace by se krátila. V dotaci je na ně už začleněno 24 200 korun," vysvětlila starostka Martina Mikšíčková. Zastupitelé souhlasili s návrhem dvou velkých kamenů s deskami, které budou rozmístěné u odbočky z Lučkovic na Komárov a v Oboře u Radobytců na návsi.

Slavnostní estráda pobaví diváky v Mirovicích

Mirovice – V neděli se příznivci populární hudby mohou těšit na slavnostní galaestrádu při příležitosti 20. výročí dětské hudební soutěže Solasido.

Program začne ve 14 hodin v kulturním domě v Mirovicích. Vystoupí v něm kromě dětských hvězd také populární legendy Viktor Sodoma, Karel Kahovec, Michal Šindelář, Kalamity Jane – Lenka Šindelářová, skupina Semtext a další. Pořadem bude provázet hlavní organizátor Pavel Justich spolu s populárním moderátorem Petrem Jančaříkem. Součástí oslav je i večerní zábavná šou v rekreačním středisku Pukňov u orlické přehrady.