Protivín hledá novou knihovnici

Protivín – Město hledá novou knihovnici či knihovníka, který bude zároveň fungovat jako pokladní.
Mezi požadavky uvádí minimálně středoškolské vzdělání, orientaci v české a světové literatuře či schopnost organizovat akce městské knihovny. Zájemci se mohou hlásit do úterý 15. března, do konce března se uskuteční výběrové řízení.

Nechají si zpracovat žádosti o dotace

Protivín – Čtyři smlouvy
s českobudějovickou společností Garanta CZ schválili protivínští radní. Týkají se zpracování žádostí o finanční podporu včetně příloh.
Z dotačního programu Jihočeského kraje chce město žádat na stavební úpravy zdravotnického střediska v ulici Boženy Němcové a ze státního dotačního programu Ministerstva vnitra na pořízení dopravního automobilu pro zásahovou jednotku SDH Krč.
Ze stejného programu se Protivínští pokusí získat peníze také na pořízení dopravního automobilu pro zásahovou jednotku SDH Záboří a pro zásahovou jednotku SDH Milenovice. 

Skály v sobotu zhasnou světla

Skály – Obec se opět připojí 
k celosvětové kampani Hodina Země.
V sobotu 19. března v době od 20.30 do 21.30 hodin zhasne nasvícení budov a veřejné osvětlení, aby tím podpořila šetrnější přístup k životnímu prostředí 
a klimatu.

V Albrechticích 
se bude tvořit

Albrechtice nad Vltavou – Velikonoční aranžování, pletení pomlázky i tvoření velikonočních ozdob si budou moct vyzkoušet malí i velcí na velikonoční tvořivé dílně, která se uskuteční v sobotu 19. března v Albrechticích nad Vltavou. Začátek je ve 14 hodin v prvním patře obecního úřadu. Akci pořádají místní zahrádkáři. 

Mateřinky zapíší nové děti

Krč, Protivín – Zápis dětí do Mateřské školy v Krči se bude konat ve středu 30. března, a to v době od 8 do 14 hodin.
Ve stejný den pořádají zápis také dvě protivínské mateřské školy. 1. mateřská škola i 2. mateřská škola mají zápis také od 8 do 15 hodin. Rodič dítěte si musí s sebou přinést občanský průkaz a rodný list dítěte. Školky je možné si v této době také prohlédnout.

V neděli láká Protivín na pohádku

Protivín – Pohádka z budíku je název loutkového představení, které bude k vidění v neděli v Protivíně. Uskuteční se od 16 hodin v místním domě kultury. S představením přijede do Protivína Teátr Pavla Šmída.