Kolik by měl mít Protivín strážníků?

Protivín – Má smysl mít 
v Protivíně městskou policii? Jaký je optimální počet strážníků? Mělo by mít město kamerový systém? Těmito otázkami se zabývali na svém čtvrtečním jednání protivínští zastupitelé. V současné době má město pouze jednoho strážníka, ale do konce roku je v plánu sehnat druhého. Vzhledem k finanční náročnosti by měli být dva strážníci akorát. 
Více k tématu přineseme
 ve středečním (30. září) vydání Píseckého deníku.

Krokodýlí zoo otevře novou galerii

Protivín – Krokodýlí zoo Protivín bude mít novou galerii, která ponese název Bílý gaviál. Slavnostně ji otevře vernisáží výstavy velkoformátových fotografií Do divočiny. Ta se bude konat v neděli 4. října od 10.30 hodin. Výstava, která nabídne výběr fotografií z cest po Evropě, Asii, Africe
i Jižní Americe, bude v protivínské zoo k vidění až do konce letošního roku. Jejími autory jsou Vladimír Čech a Vladimír Čech mladší.

Platanová alej usiluje o titul

Protivín – Platanová alej je jednou z nominovaných na Alej roku 2015. Celkem se o titul uchází 39 stromořadí z celé republiky, z toho je jich na jihu Čech pět. Nominace se na webu alejroku.cz uzavírají už ve středu 30. září, takže zbývá posledních pár hodin na přihlášení případné další krajinné dominanty. Kompletní seznam nominovaných alejí je na zmíněném webu. 

Paseky budou hostit dobrovolné hasiče

Paseky – Prestižní hasičská událost se chystá v sobotu 3. října v Pasekách. Na louce 
u rybníku Starák při silnici směrem na Nuzov se uskuteční 6. ročník soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Paseky.