Cesta k Protivínu vede pěšky i na kole

Protivín – Turistický oddíl TJ Slavoj Protivín ve spolupráci s městem chystají 27. ročník turistického pochodu a cykloturistické jízdy nazvané Cesta k Protivínu. Bude se konat v sobotu 5. září a start bude od 7.30 do 9.30 hodin na náměstí v Protivíně. Cíl bude na stejném místě do 16 hodin. Pěší trasa měří patnáct kilometrů a vede z Protivína přes Myšenec a Žďárské Chalupy zpět do města.
Cyklistické trasy jsou na výběr dvě – kratší měří 20 kilometrů a delší 50 kilometrů. První zmíněná povede z Protivína směrem na Bor, Klokočín, Žďár, Novou Ves, Bečelov a zpět do Protivína. Delší trasa vede z Protivína přes Bor, Radčice, Kloub, Mladějovice, kolem Žižkovy mohyly, Putim, Selibov, Bečelov a odtud zpět do Protivína.
Po úspěšném absolvování cesty obdrží každý účastník malé občerstvení, pamětní list a malou upomínku na akci. Startovné je 40 korun, děti to mají za 10 korun. 

Ve Skalách oslaví výročí obce

Skály – Obec oslaví 650 let od svého založení a místní sbor dobrovolných hasičů 110. výročí. Ve Skalách se tedy bude slavit ve velkém, a to už v sobotu 8. srpna. Mimo jiné se uskuteční i setkání rodáků a přátel obce. Program začne v 10 hodin na návsi přivítáním rodáků, předáním nového praporu hasičům a svěcením zvonu skalské kapličky. O hodinu později se bude světit také hasičský prapor.
Ve 13 hodin začne hasičská soutěž a o hodinu déle už bude vyhrávat jihočeská dechovka Babouci. V 18 hodin přijde na řadu dechová kapela Prácheňská pětka a během celého dne bude připravené pohoštění, prodej upomínkových předmětů i prohlídka obce v kočáře s koňmi.
Večerní program se bude zároveň odehrávat také na místním hřišti, kde od 18 hodin vystoupí kapela Parkán a od 22 hodin punková kapela Flaška visočini. 

Protivínští mají nové komunikace

Protivín – Čtyři kilometry nových povrchů silnic mají v Protivíně a přilehlých obcích. Kromě samotných komunikací v Protivíně, Krči, Těšínově a Myšenci se dělal také nový chodník, veřejné osvětlení a kanalizace v ulici Sportovní. Na to všechno získalo město pětaosmdesátiprocentní dotaci.

V Protivíně přemístí zastávku

Protivín – Autobusová zastávka se z Masarykova náměstí přemístí, a to do ulice Komenského ke sportovní hale. Stane se tak ve dnech 28. a 29. srpna kvůli městské slavnosti, která se bude na protivínském náměstí konat. 

Pohádkový les bude v Heřmani

Heřmaň – Pohádkový les chystají v Heřmani. Uskuteční se v sobotu 15. srpna na fotbalovém hřišti v Heřmani. Začátek je ve 13 hodin.