Česká mše vánoční zazní Protivínem

Protivín – Česká mše vánoční Hej Mistře Jakuba Jana Ryby zazní tento pátek (16. prosince) v kostele sv. Alžběty v Protivíně. Zpívat bude Písecký smíšený sbor Sonitus a hrát Písecký komorní orchestr. Začátek je v 19 hodin. 

Písečtí radní dnes jednají

Písek – Město musí zrušit zadávací řízení na stavební práce podchodu pro pěší, který měl spojit Výstaviště s fotbalovým areálem. Zastupitelé Písku totiž v rámci schvalování rozpočtu na příští rok neuvolnili peníze na tuto akci. Zrušení veřejné zakázky musí schválit písečtí radní, kteří se sejdou dnes (16. prosince) odpoledne. Kromě toho budou radní schvalovat například také plán investic a oprav Teplárny Písek na příští rok, vypsání výběrového řízení na protipovodňová opatření na Mehelnickém potoku a potoku Jiher nebo dodavatele, který zlikviduje stavební suť a srovná se zemí stávající ruiny v areálu bývalých Žižkových kasáren. 

Protivínský ohňostroj zaplatí sponzoři

Protivín – Na svůj velkolepý ohňostroj už se mohou těšit Protivínští. Je v plánu jako tradičně na Nový rok. „Bude stát zhruba stejně jako loni, tedy asi 550 tisíc korun, a ani tentokrát na něj město nedá ani korunu ze svého. Zaplatí ho sponzoři," podotkl starosta Protivína Jaromír Hlaváč. Na ohňostroji se očekává kolem dvaceti tisíc návštěvníků. 

Sběrné dvory se na svátky zavírají

Písek – Většina obyvatel využívá sběrné dvory spíše v předvánočním období, kdy uklízejí byty a domy a zbavují se nepotřebných věcí. Ti, kteří přece jen počítají s odvozem většího odpadu o vánočních nebo novoročních svátcích, dovnitř se nedostanou. „Ve dnech 24., 25., 26. prosince a 1. ledna budou všechny sběrné dvory pro veřejnost zavřeny. V pondělí 26. prosince se uskuteční mimořádný svoz papíru a plastu," připomněla Lenka Gareisová, tisková mluvčí Městských služeb Písek.