Písek postaví úpravnu vody 
za 180 milionů
Písek – Stavbu nové úpravny vody za více než 180 milionů korun odklepli písečtí zastupitelé na svém čtvrtečním jednání. Stávající úpravna je technologicky zastaralá, proto je třeba vybudovat novou, díky které se stabilizuje dodávka pitné vody pro město a zlepší se také její jakost. Stavba nové úpravny, která bude stát na Hradišťském kopci, má začít v březnu příštího roku. „Termín dokončení předpokládáme v říjnu roku 2018. Poté by měl následovat zkušební provoz, do běžného užívání tak bude nová úpravna uvedena v říjnu 2019," uvedl místostarosta Písku Josef Knot. 

Kámen a struktury zdí jsou hlavními tématy výstavy v Malé galerii Sladovny
Písek – Kámen a světlo je název výstavy sochařů dvou generací Karla Kudly a Jana Dominika Kudly, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek v 17 hodin v Malé galerii písecké Sladovny. Autoři na výstavě představí kamenné objekty. Oba se inspirují především v přírodě a ve svém okolí. Karel Kudla žije a pracuje v Mnichově a v Hájku na Kovářovsku. Jan Dominik Kudla v současné době studuje na Akademii výtvarných umění v Mnichově, jako před lety jeho otec. Oba se účastnili v roce 2012 společné sochařské výstavy Kámen v Písku a v Milevsku. Díla Karla Kudly byla také k vidění v roce 2010 v Prácheňském muzeu v Písku. Pro Sladovnu ale připravil díla nová. Výstava potrvá do 13. listopadu. 

Mezi finalisty jsou dvě firmy a jeden živnostník z Písecka
Písecko – Ve středu se rozhodne o tom, kdo z jihočeských živnostníků a firem převezme v Českých Budějovicích titul Vodafone Firma roku 2016 a Česká spořitelna Živnostník roku 2016. Mezi desítkou finalistů v každé kategorii usilují o úspěch i zástupci z Písecka. Mezi firmami je to: společnost Aleš CZ z Písku, která se zabývá výrobou knedlíků, a společnost Boma Milevsko, jež se věnuje montáži kotlů, tepelných čerpadel, ústředního vytápění a vodoinstalací. Mezi živnostníky se do finálové desítky dostal Martin Brož z Písku, který se věnuje oblasti ICT, telekomunikaci a dat. 
Odborná porota vybere vítěze ze 441 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů. 

Výstava květin, ovoce a zeleniny
Písek – Územní organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají výstavu květin, ovoce a zeleniny spojenou se soutěží O nejkrásnější jablko Písecka. Výstava se koná v Domě zahrádkářů v Janáčkově ulici, a to 6. a 7. října od 9 do 17 hodin a 8. října od 9 do 12 hodin. Exponáty se budou přijímat od 4. do 5. října vždy od 14 do 17 hodin. Současně se v Domě zahrádkářů koná výstava Českého svazu včelařů Písek. 

Debata sportovních organizací o dotacích
Písek – Odbor školství a kultury městského úřadu připravil schůzku pro zástupce sportovních organizací. Bude se konat 12. října od 16 hodin v zasedací místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Písek v Budovcově ulici. Na setkání budou sportovní organizace informovány o vyúčtování dotací na sport za rok 2015 v návaznosti na roční zkušenost s platností nových Zásad pro poskytování dotací na sportovní činnost. „Na tomto setkání zástupcům sportovních organizací rovněž představíme návrh úpravy Zásad, který bude předložen ke schválení zastupitelstvu 3. listopadu a který bude účinný od 1. ledna příštího roku," informovala Marie Cibulková, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu v Písku.