Půlstoletí výuky cizích jazyků

Písek – ZŠ E. Beneše se již padesát let profiluje kvalitní jazykovou výukou. Do 3. ročníku specializované třídy tehdejší ZDŠ M. Gorkého byli žáci poprvé přijati ve školním roce 1965/1966.
Součástí oslav 50 let výuky cizích jazyků je v ZŠ E. Beneše den otevřených dveří, který se koná v pátek 10. června od 11 do 18 hodin. Bývalí žáci a učitelé budou mít příležitost porovnat, jak se učebny, tělocvičny, zahrada a další prostory během let proměnily. Zájemci uvidí například interaktivní prezentaci Škola základ života, práci s notebooky při výuce, výuku tance a práci v keramické dílně. 

Děti si prodlouží letní prázdniny

Písek – Žáci ze ZŠ T. G. Masaryka a J. K. Tyla budou mít delší prázdniny. Obě školy končí o týden dřív, tedy 24. června. ZŠ J. K. Tyla navíc zahájí nový školní rok o týden déle, tedy 5. září. Důvodem jsou stavební úpravy, které školy čekají. Více se dozvíte v pondělním Píseckém deníku. 

Obrazy na parkánech budou jen několik hodin

Písek – Prácheňské muzeum pořádá na parkánech hradu několikrát do roka jednodenní výstavy. Tentokrát 14. června od 17 hodin v krásném prostředí nad řekou Otavou představí své obrazy Vladimír Vlasák, rodák z Netolic, který ale od mládí žije v Písku.
Původně absolvent střední zemědělské školy svým zájmem již od dětství směřoval k výtvarným technikám. Obor restaurátorství vystudoval později na Střední průmyslové škole grafické v Praze a tomuto oboru se profesionálně věnuje. „Jeho autorská výtvarná tvorba je především ovlivněna přírodou. Výstava nabídne návštěvníkům obrazy z cest po různých kontinentech, které Vladimír Vlasák navštívil," informovala Irena Mašíková, kurátorka výstavy.

Filmová škola slaví 20. výročí

Písek – Soukromá vyšší odborná škola filmová v Písku slaví dvacet let. K výročí pořádá výstavu, která provede historií školy, tvorbou studentů, absolventů a pedagogů, zajímavostmi o filmové tvorbě na Písecku a informacemi o škole a nabízených studijních oborech.
Tuto sobotu 11. června se uskuteční také setkání přátel školy na nádvoří domu U Koulí, který si škola k této příležitosti pronajala. Součástí setkání bude vernisáž fotek studentky FAMO v Písku Kateřiny Morozové a fotografa Jana Vávry.
Akce je součástí programu městské slavnosti Dotkni se Písku, která se celý víkend koná. Kompletní program najdete na www.pisecky.denik.cz nebo v příloze, která je součástí dnešního vydání.