Legiovlak vidělo 4500 lidí

Písek – V Písku si přišlo prohlédnout Legiovlak 4500 návštěvníků, z čehož 750 tvořili žáci škol. Největší zájem měli lidé v sobotu, kdy se na muzeum na kolejích přišlo podívat 900 lidí.
Legiovlak byl v Písku od 22. do 27. března. „Dvanáct historických vagonů představilo život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války," připomněla mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini.
Legiovlak připravila Československá obec legionářská a přijel do Písku na pozvání partnerů projektu Město Písek nejen 45 a navazuje na výstavy pro základní a střední školy a občanskou veřejnost, které se konaly v předchozích letech. 

Písečtí žádají dotaci na cyklostezku

Písek – Město podá ještě během dubna žádost o dotaci na cyklistickou stezku a chodník v průmyslové zóně Dobešická, a to do 18. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. „Vybudovaná cyklostezka a chodník v délce 1,3 kilometru a šířce tři metry propojí stávající cyklostezku do průmyslové zóny směrem na Čížovou s ulicí St. Maliny 
v Dobešicích. Stezka bude mít asfaltový povrch, čtyřicet sedm LED světel veřejného osvětlení a podél stezky bude vysázeno zhruba 75 stromů," vysvětlil Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.
Rozpočtované náklady na výstavbu cyklostezky činí 9,6 milionu korun včetně DPH. „Rozpočet na vlastní cyklostezku je 6,4 milionu korun 
a náklady na veřejné osvětlení jsou 3,2 milionu korun," doplnil místostarosta Písku Josef Knot s tím, že výše požadované dotace může být až devadesát procent způsobilých výdajů na celou stavbu. 

Divadlo nabídne detektivní komedii

Písek – Detektivní komedie Ani za milion! v podání Divadla v Rytířské se odehraje ve středu 20. dubna od 19.30 hodin v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Hrají Adéla Gondíková a Jiří Langmajer.