Host z Dubaje se zajímal o Smart City

Písek – Projekt Smart City, ke kterému se přihlásilo město Písek, se stává  stále více předmětem zájmu  i v zahraničí.  Nedávno s nabídkou spolupráce oslovilo Písek  norské město Trondheim.

Včera místostarosta Josef Knot v Písku přivítal  Mahmouda AlBurai, vedoucího dubajské vládní organizace DubaiLand a člena vládního týmu pro nastavení strategie vývoje města Dubaj do roku 2022. Mahmoud Alburai je také vedoucí rady OSN Global Compact Cities Program.

Cílem jeho návštěvy bylo navázat kontakty mezi městy Písek a Dubaj a vyměnit si informace v rámci konceptu Smart City. „Při té příležitosti ocenil Smart City Písek za ucelenou koncepci rozvoje, která je v České republice jedinečná," uvedl místostarosta  Josef Knot.
Součástí programu návštěvy hosta z Dubaje byla  také prohlídka prostor a vybavení Technologického centra Písek.

Dubaj se nachází na pobřeží Perského zálivu a  je hlavním městem stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a zároveň nejlidnatější město v zemi. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubaj City. Téměř veškerý hospodářský, sociální, kulturní i politický život emirátu se odehrává v jeho hlavním městě, kde žije přibližně 99 procent obyvatel emirátu.

Nedělní velikonoční dílna v Semicích

Semice – Osadní výbor a dobrovolní hasiči připravují na nedělní odpoledne pro děti, ale i dospělé zdobení  velikonočních  vajíček. Začátek je ve 14 hodin v hostinci ve staré škole. „Připravila jsem více než stovku nabarvených vyfouklých vajíček a děti budou mít  příležitost zhotovit různé ornamenty pomocí vosku," informovala Jaroslava Císařovská, členka Osadního výboru Semice.

Knihovna pořádá kurzy pro cizince

Písek – Městská knihovna od   3. března pořádá otevřené nízkoprahové kurzy češtiny pro cizince. Konají se každý čtvrtek v klubovně v městské knihovně na Alšově náměstí, vždy od 16 do 17 hodin. Kurzy jsou určené pro všechny zájemce, začátečníky i pokročilé,  a zaměřují se především na zvládnutí základní komunikace v různých situacích. Tato výuka i materiály jsou zdarma.

Na rozhlednu se vydají s pomlázkou

Velké Nepodřice –  Velikonoční svátky jsou ve Velkých Nepodřicích tradičně spojeny s výšlapem na rozhlednu Velký Kamýk. Již X. ročník se uskuteční v neděli 27. března a sraz je v 10 hodin na louce pod rozhlednou. „Na louce čeká na účastníky výstupu občerstvení, pečené jehňátko, klobásy, domácí bramboráčky a další dobroty," připomněl Martin Minařík, předseda Osadního výboru Velké Nepodřice.
Rozhledna je postavena pod vrcholem Velký Kamýk v nadmořské výšce 515 metrů a z ochozu je výhled až na vrcholky Šumavy.