Schválili dotace 
na podporu kultury
Písek – Dotace v rámci druhé výzvy dotačního programu na podporu kultury a cestovního ruchu pro rok 2016 jsou rozdané. Schválili to radní města začátkem února spolu s vyhlášením třetí výzvy. Do té by mělo jít z městského rozpočtu přes 900 tisíc korun. Město bude přijímat žádosti o dotace do 16. března. 

La Noche funguje dál, výjimku dostalo
Písek – Cocktail music bar La Noche v Jungmannově ulici v centru Písku opět funguje. Radní města koncem loňského roku schválili odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu podniku, a to na dobu od 2. ledna do 2. února. Důvodem byly stížnosti na hluk a nepořádek vyhrocené říjnovou rvačkou před provozovnou. Na svém posledním jednání radní udělení výjimky na reprodukovanou hudební produkci opět schválili. „Platí na pátky a soboty do pěti hodin ráno, a to do konce června. Uvidíme, jak se bude dařit udržovat tam pořádek," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek. Provozovatelé klubu už loni avizovali, že zapracovali na bezpečnostních opatřeních a budou se snažit pořádek zde udržet. 

Fotografie ze svátku svatého Valentýna
Záhoří – Dětský karneval připravuje na neděli kulturní výbor zastupitelstva v Záhoří. Začátek je ve 14 hodin v zasedací síni obecního úřadu a na účastníky karnevalu čekají mimo jiné různé soutěže a losování cen. „Protože v neděli je zároveň svátek svatého Valentýna, zájemci se mohou nechat na památku vyfotografovat ve valentýnském koutku," připomněl Petr Kápl, starosta obce Záhoří.

Besedovat se bude 
o podobě náměstí
Písek – Další besedu z cyklu Občan versus politik chystá občanské sdružení Písecký svět. Uskuteční se v pondělí 22. února a tentokrát se bude věnovat výsledkům architektonické soutěže na novou podobu Velkého náměstí, omezení parkování v centru města nebo vzhledu lokality naproti hotelu Otava. Beseda se bude konat od 17 hodin v Debatních trámech Sladovny a jsou na ni pozvaní odborníci, zástupci města i opozice. 

Decibely lásky v kinu Portyč
Písek – Po včerejší premiéře ještě do úterý 16. února mohou návštěvníci kina Portyč vidět nový český film Decibely lásky. Jde o hudebně taneční romanci s písněmi Michala Davida z osmdesátých a devadesátých let minulého století. Film uvede písecké kino Portyč dnes, zítra a v neděli v 16 a ve 20.30 hodin. V pondělí a v úterý v 17. 30 hodin. Vstupné je 140 korun.