Centrum kultury 
bude od ledna v novém

Písek – Od 1. ledna bude kulturní a společenský program zajišťovat nová příspěvková organizace Centrum kultury města Písek. Ta zároveň zřídila nový web www.centrumkultury.cz, který nabízí nejen informace, ale i možnost on-line nákupu a rezervace vstupenek.
Během období od ledna do června se v kulturním domě představí například Olympic, No Name, UDG, Xindl X, Monkey Business, Visací zámek nebo pro starší generace Duo Jamaha. Do Divadla Fráni Šrámka zavítá Karel Plíhal, Žalman či Aneta Langerová.
Kino Portyč rozšíří svůj program. „Budeme usilovat 
o to, abychom byli u všech důležitých premiér. V lednu nás čeká příběh Lídy Baarové nebo Osm hrozných Quentina Tarantina. V současnosti pracujeme i na nové podobě Dotkni se Písku a Cipískoviště," konstatoval ředitel organizace Josef Kašpar s tím, že svůj koncept chtějí představit během ledna.

Roman Dragoun zahraje pro Slona

Písek – Spolek Přátelé domu U Slona připravuje benefiční koncert. Uskuteční se v sobotu 9. ledna od 19.30 hodin v Divadle Pod čarou. Vstupné je 130 korun na místě a 90 korun v předprodeji a na klubovou kartu Podčáry. „Výtěžek z tohoto koncertu bude použit na statické zajištění domu U Slona pomocí betonové injektáže nosného sloupu. Pokračovat se bude i v rekonstrukci zahrady, aby se zde zájemci na jaře mohli opět sejít například v rámci akce Večery U Slona," informovala Hana Šebestová ze Spolku Přátel domu U Slona.
Návštěvníci benefičního koncertu se mohou těšit na country kapely Congrass, Frmoll, na poetickou hudbu skupiny Saiwala a především na skladatele, muzikanta a zpěváka Romana Dragouna. 

Bioodpad začnou svážet až v lednu

Písek – Z důvodu nižší produkce bioodpadu v zimním období se ode dneška do 1. ledna 2016 nebude provádět jeho svoz. „Pravidelný svoz bioodpadu bude opět zahájen v lednu 2016 dle harmonogramu svozu, a to konkrétně od 6. ledna," podotkla mluvčí radnice Kristýna Barchini.