Společnost podpoří městskou zeleň

Písek – Společnost sídlící v písecké průmyslové zóně Aisin přispěla ke zlepšení životního prostředí města. Firma, která se zabývá výrobou automobilových komponentů, podpoří městskou zeleň padesáti smrky omorika na veřejných prostranstvích. Ty nahradí uschlé smrky stříbrné.
„U těchto smrků došlo k poškození vlivem kombinace negativních klimatických faktorů, jako jsou sucho, extrémní teploty, srážkový deficit či mírná zima, a následného přemnožení mšice smrkové v tomto roce," uvedl vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Písek Miloslav Šatra s tím, že se nejedná pouze o lokální problém. Poškození tímto škůdcem se v posledním období nevyhnul ani zbytek České republiky.
Iniciativu společnosti Miloslav Šatra vítá. „Věříme, že se nejedná o ojedinělý příklad dobré praxe, ale o nový trend spolupráce města a průmyslových podniků," doplnil.
Výsadba stromů se uskuteční 30. listopadu ve 14 hodin a bude ještě upřesněno místo, kde bude provedena. 

Cena tepla se 
v Písku nezvýší

Písek – Představenstvo a management Teplárny Písek navrhovaly zvýšení ceny tepla 
o dvě procenta meziročně, a to s účinností od 1. ledna 2016. Písečtí radní však návrh neschválili, respektive nebylo přijato žádné usnesení. Čtyři z přítomných radních hlasovali pro zvýšení, čtyři pro zachování stávající ceny. Cena tepla tedy zůstává pro příští rok stejná, jako byla v roce letošním. „Přijde mi, že v současné době ceny energií spíš klesají a písecká teplárna by tak šla proti trendu. Pokud nerostou mzdy v teplárně, nemůže růst ani cena tepla," zhodnotil místostarosta Písku Josef Knot.
Teplárna navrhovala ceny 507,80 Kč/GJ bez DPH pro topení a 505,80 Kč/GJ bez DPH pro ohřev teplé vody.

Strážníci dostanou novou technologii

Písek – Město bude modernizovat vybavení městské policie. Strážníci dostanou nový informační systém pro řízení procesů. Nová technologie bude stát 580 tisíc korun a dodá ji společnost FT Technologies, kterou jako vítěze veřejné zakázky schválili radní města na svém čtvrtečním jednání.

Další beseda se bude zabývat kulturou

Písek – Další beseda z cyklu Občan versus politik se zaměří na kulturu v Písku. Uskuteční se v pondělí 23. listopadu od 17 do 19 hodin v Debatních trámech Sladovny.
„Pozvání k panelové diskuzi přijali ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová, ředitel městské knihovny Roman Dub a nový ředitel centra kultury Josef Kašpar, kteří představí své rozvojové koncepce. Dále se zúčastní předseda kulturní komise Jiří Hladký 
a další odborníci na tuto oblast. Za vedení města bude otázky zodpovídat místostarosta Jiří Hořánek a vedoucí odboru školství a kultury Marie Cibulková," informovala za pořádající občanské sdružení Písecký svět Magdalena Myslivcová. 

Martin přijede už zítra v poledne

Písek – Spolek Přátelé Kamenného mostu pořádá v neděli 15. listopadu tradiční slavnost Svatomartinská neděle aneb Sejdeme se na mostě. Po zahájení v deset hodin začne program pro děti a dospělé. „V úvodu soubor Nitka uvede loutkovou pohádku O pejskovi a kočičce, pak šermíři ze skupiny Rival předvedou ukázky středověkých zbraní. Účastníci slavnosti se mohou těšit i na tanec dívčí skupiny T-Dance s pěveckým doprovodem Petry Kocové," informovala Lenka Krejčová ze spolku Přátelé Kamenného mostu.
V nabídce jsou také vystoupení kapel French Touch a Condrass, dětí ze ZUŠ a členů Tanečního centra Z. I. P. Chybět nebude soutěž polévek Sup sem, sup tam a ochutnávka letošních martinských vín. Ve dvanáct hodin přijede Martin na bílém koni a odpoledne bude diskotéka v Divadle Pod čarou. „Až se setmí, děti se mohou s lampiony projít po Kamenném mostě a podívat se na ohňostroj," dodala Lenka Krejčová.