Cesty do vzdálených zemí ve Sladovně

Písek – Slavnostní otevření dvou interaktivních výstav připravuje Sladovna galerie hrou. Uskuteční se v úterý 17. listopadu od 17 hodin. Následovat bude koncert multiinstrumentalisty, skladatele a zpěváka Zdeňka Bíny a na terase Sladovny bude pro návštěvníky připravená polévka a čaj s rumem.
Obě výstavy jsou výpravami do vzdálených světů. „Díky expozici Dobrodruzi se návštěvníci mohou nalodit a přeplout oceán. Cílovou destinací bude Nový Zéland, kam se před více než 150 lety vydali obyvatelé malé české vesničky Stod, aby zde našli lepší život," informovala Šárka Málková, asistentka ředitelky Sladovny.
Druhá expozice nazvaná Malá planeta umožní zájemcům procestovat několik zemí světa. Obě výstavy budou otevřeny do konce dubna příštího roku. 

Odměny trenérům budou limitované

Písek – Zastupitelé města schválili nové zásady pro poskytování dotací na sportovní činnost, které budou platné od 1. ledna příštího roku. Žádné zásadní změny se v nich však neudály. „Novinkou je to, že jsme nastavili limit na odměny trenérům na maximálně čtyřicet procent z dotace. Chceme, aby peníze nešly jen na mzdy, ale i na vybavení oddílů," konstatovala starostka Písku Eva Vanžurová.
Nové zásady před zastupitelstvem projednala i sportovní komise, která je doporučila schválit. 

Hubertova jízda, mše a večer maturitní ples

Písek – Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek připravily na dnešek (pátek 13. listopadu) tradiční Hubertovu jízdu. Od lesnických škol vyjedou v 9 hodin v kočáře patron lesáků a myslivců sv. Hubert a bohyně lovu Diana a za nimi se seřadí průvod studentů. Projdou po Kamenném mostě a po Velkém náměstí ke kostelu Narození Panny Marie, kde v 10.30 hodin začne Svatohubertská mše. Večer v 19.30 hodin začne v kulturním domě předtančením ples dvou maturitních tříd.