Jesle přechází zpět pod pečovatelskou službu města

Písek – Převést jesle pod Základní školu E. Beneše Písek, jak bylo v plánu, se neukázalo jako nejlepší rozhodnutí. „Naše jesle mají vysokou úroveň a nevidím důvod, proč by se měly převádět pod školu," komentovala starostka města Eva Vanžurová.
Zastupitelé Písku tedy schválili návrh vracející vše k původnímu stavu, tedy vrácení jeslí včetně majetku pod pečovatelskou službu. Příspěvková organizace navíc rozšíří svou působnost a od 1. ledna příštího roku ponese název Městské středisko sociálních služeb.

Písečan slaví čtyřicet let od založení

Písek – Folklorní soubor Písečan si letos připomíná čtyřicet let od svého založení. Zájemci o folklor mohou slavit s jeho členy. V neděli 11. října v 18 hodin začíná v Trojici vystoupení nazvané Písečan tak trochu jinak. Našimi hosty bude dětský soubor Písečánek a doprovodná hudební skupina Parkánek složená převážně z žáků Základní umělecké školy v Písku. „Část výtěžku z tohoto koncertu věnujeme zdravotně postiženému Radimu Koubkovi," uvedla Daniela Kotalová ze souboru Písečan.
Vstupné v předprodeji stojí 80 a na místě 100 korun. Děti do dvanácti let a senioři nad pětašedesát let zaplatí v předprodeji 60 a na místě 80 korun. Více informaci k jubileu Písečanu přineseme v příštích dnech.

Začal Týden sociálních služeb

Písek – V celostátní akci Týden sociálních služeb se každoročně v rámci celé republiky konají různé aktivity zaměřené zejména na veřejnost, ale i na zaměstnance, zaměstnavatele a další odborníky z oblasti poskytování sociálních služeb.
K sedmému ročníku Týdne sociálních služeb v ČR, který se letos koná ve dnech 5. až 11. října, se připojila také městská organizace Pečovatelská služba a jesle města Písku.
Po pondělním trénování paměti a vystoupení dětí z Naděje v klubovně v Topělecké ulici byla v úterý od 9 hodin na programu přednáška Miroslava Šobra. Akce se konala v klubovně na Nábřeží 1. máje a tématem bylo Putování malířskou krajinou. Středa je v Pečovatelské službě a jeslích města Písek dnem otevřených dveří. „Ve čtvrtek se v tělocvičně na Nábřeží 1. máje uskuteční v době od 8 do 15 hodin relaxační cvičení pro seniory," připomněla Marcela Průšová, ředitelka Pečovatelské služby a jeslí města Písku.