Začne Týden sociálních služeb

Písek – K projektu Týden sociálních služeb ve dnech 5. až 11. října se zapojuje také městská organizace Pečovatelská služba a jesle Písek. Program začíná v pondělí 5. října, kdy do klubovny v Topělecké ulici mohou zájemci přijít na trénování paměti a uvidí také vystoupení dětí z Naděje. V úterý 6. října od 9 hodin se koná v klubovně na Nábřeží 1. máje přednáška Miroslava Šobra. Bude hovořit na téma Putování malířskou krajinou.
Středa 7. října bude v Pečovatelské službě a jeslích Písek dnem otevřených dveří. Zároveň se chystá zájezd do solných lázní v Gmündu. Čtvrtek 10. a pátek 11. října jsou dopolední hodiny v tělocvičně na Nábřeží 1. máje vyhrazeny relaxačnímu cvičení pro seniory. „Po celý týden jsme připraveni veřejnosti poskytnout podrobné informace o poskytované péči a aktivizačních službách," uvedla Marcela Průšová, ředitelka organizace Pečovatelská služba a jesle Písek.

Výstava jednoho dne v Klukách

Kluky – V tělocvičně základní školy pořádá obec v sobotu 3. října jednodenní výstavu písecké výtvarnice Alžběty Vláškové a jejích hostů Martina Řepy a Vladimíra Vlasáka. Na návštěvníky zde v době od 14 do 18 hodin bude čekat fashion design, kresby a malby a připraven bude také doprovodný program. 

Zvyšují kvalitu a šetří životní prostředí

Písek – Nemalé finanční prostředky investuje společnost E.on do obnovy a posílení distribuční sítě elektrické energie. Zvyšuje se kvalita a spolehlivost dodávek a současně se šetří životní prostředí. Jen v měsících září a říjen firma investovala v Písku téměř šest milionů korun. Jde o rekonstrukce vedení nízkého napětí ve Smrkovicích a dále v ulicích Nová a O. Jeremiáše. 

Kestřany nabídnou podzimní dílny

Kestřany – Klub kestřanských žen pořádá o víkendu podzimní tvořivé dílny. V sobotu 3. října od 19 hodin bude určená pro dospělé a v neděli 4. října od 16 hodin pro děti. „Každý účastník si musí přinést korpus na věnec a podzimní ozdoby jako listy a jiné přírodniny," vzkazují organizátoři.

Filmový festival bude popatnácté

Písek – Patnáctý ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů se v Písku uskuteční ve dnech 16. až 18. října. Kromě soutěžních projekcí se budou konat workshopy, přednášky, koncerty a divadelní představení. 

Putim chystá tradiční výlov

Putim – V sobotu 17. října se uskuteční tradiční výlov Podkostelního rybníka v Putimi. Od 7 hodin bude připraveno občerstvení, prodej ryb a rybích specialit.