VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Písku a okolí

Písecko - Základní škola pořídila nové tabule i počítače. K odstranění zpomalovacích pruhů u Semic se musí vyjádřit policie.

24.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Základní škola pořídila nové tabule i počítače

Písek – Sedm interaktivních tabulí, nábytek do tříd i počítače. To všechno od letošního roku zpříjemňuje výuku žákům Základní školy Jana Husa v Písku. Ta dala do modernizace učeben 3,4 milionu korun.
Při hudební výchově budou mít žáci nově k dispozici digitální piano a bicí soupravu. Nové pomůcky škola pořídila i pro výuku biologie, informatiky a tělocviku.
„Několik základních modelů interaktivních tabulí jsme již měli, ale pro našich téměř osm set žáků to nestačilo. Moc se nám tabule osvědčily, žáky díky nim výuka více baví," uvedl ředitel školy Jan Adámek.
Škola pořídila vedle tabulí 
i počítače, měřící senzory na fyziku, pomůcky na tělesnou výchovu a pomůcky na biologii od torza lidského těla až po mikroskopy.
Základní škola Jana Husa
v Písku získala na modernizaci svých učeben téměř třímilionovou dotaci z ROP Jihozápad.

Lávka: Termín projektu se posouvá

Písek – Zpracování projektové dokumentace na lávku pro pěší přes řeku Otavu spojující Hradiště a lokalitu sv. Václav se posouvá. Radní schválili dodatek ke smlouvě, ve kterém ateliér Josefa Pleskota navrhuje posun termínu. „Termíny pro stavební řízení se posunou, a to do třetího měsíce roku 2016," upřesnil místostarosta Písku Josef Knot.
Rada města zároveň vyjádřila vůli dokončit projekt lávky. „Je podle mě rozumné mít projekt připravený. Třeba se objeví nový dotační titul, kterého bychom mohli využít," doplnila starostka města Eva Vanžurová. 

V Písku zasedl krizový štáb

Písek – V úterý 22. září v 11 hodin zasedl krizový štáb Písku, a to v rámci cvičení ZÓNA 2015. „To má prověřit schopnost obcí, měst, krajů i složek integrovaného záchranného systému reagovat na možný vznik mimořádné události v jaderném zařízení," informovala mluvčí radnice Kristýna Barchini. Cvičení pokračuje ještě do čtvrtka 24. září.

K odstranění pruhů se musí vyjádřit policie

Semice – Optické zpomalovací pruhy s akustickým efektem, které jsou na silnici z Písku do Českých Budějovic u odbočky na Semice, má Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odstranit. O tom Písecký deník informoval v úterním vydání. ŘSD k tomu nyní doplnilo, že zažádalo o zrušení na silniční správní úřad krajského úřadu. „Tam nám sdělili, že v současné době se k tomuto odstranění vyjadřuje Policie ČR v Písku, a jakmile dostanou zprávu od policie, bude vydáno nové rozhodnutí," uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Co se týká jiných opatření zmíněného úseku, byla ze strany ŘSD vypsána objednávka na zpracování projektové dokumentace týkající se zlepšení rozhledových vlastností v křižovatce. Předběžné informace o možnostech úpravy poskytne projektant na konci měsíce října.

Ve čtvrtek a v pátek čtou spisovatelé z regionu

Písek – V přednáškovém sále Prácheňského muzea ve čtvrtek 24. a v pátek 25. září od 17 hodin budou číst jihočeští autoři. Velké čtení spisovatelů jižních Čech s muzeem připravil Jihočeský klub Obce spisovatelů.
Ve čtvrtek čtou Richard Uher, Ladislav Beran, Radka Velková, Alen Malina, Věra Karhánková, Jaroslava Pixová a Jiří Hovorka.
V pátek přijdou na řadu Petr Šulista, Hanka Hosnedlová, Stanislava Bumbová, František Niedl, Jarmila Mandžuková, Alexandr Wdowyczin a Vlasta Dušková. 

Autor: Lucie Kotrbová, Libuše Kolářová

24.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Veřejné měření tlaku a glykemie v roce 2016 v Písku.

Přijďte si zkontrolovat zdravotní stav

Ilustrační foto

Vyhrožoval matce fyzickou újmou

Lihovar v Blanici je na prodej, včelařům by se mohlo ulevit

Blanice – Lihovar, jenž před svým krachem provozovala společnost LIHO Blanice, je na prodej. Insolvenční správce Vít Jungbauer sice lihovar spravuje od jara, teprve nyní jej ale mohl nabídnout kupcům.

Ve středu 18. října navštívíme prvňáčky z Mirotic a Čimelic

Písecko - S novým školním rokem přichází Deník s unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Písecka.

Hledají muže snědé pleti

České Budějovice – Kriminalisté pátrají po 180 cm vysokém Robertu Oláhovi. Snědý muž váží kolem 90 kg, hnědočerné vlasy má po stranách vystříhané a vylepšené nagelovaným čírem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení