Z veřejných ploch mizí vzrostlá tráva

Písek – V tomto týdnu Městské služby Písek pokračují v sečení a úklidu trávy na sídlišti Jih, ve vnitroblocích ulic Zeyerova, Čapkova, Preslova a Heritesova, v parcích na Husově náměstí a v Palackého sadech, na nábřeží mezi Kamenným a Novým mostem i před kulturním domem a úřadem práce. Právě tady se budou připravovat podmínky pro akce z Cipískoviště, jako jsou souboje dračích lodí.
Dále sekání trávy pokračuje na Jiráskově nábřeží, Smetanově náměstí, Za Pazdernou, v ulicích Na Spravedlnosti, Denisova, Erbenova a Kollárova. V historickém centru půjde již o třetí seč letošní sezony. Postup v sečení trávy mohou ovlivnit klimatické podmínky i stav travnatých ploch.

Sladovna otevře novou expozici

Písek – Nová expozice písecké Sladovny nazvaná Sladovnictví se slavnostně otevře už v sobotu 16. května v rámci Cipískoviště. Výstava se nachází v nově zrekonstruované části Sladovny.

Magmafest láká rockové fanoušky

Písek – Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční v píseckém letním kině Magmafest, a to v sobotu 30. května. Od 12 hodin zde vystoupí kapely Hamr, Debillheads, Booters, Doga, Törr, Aleš Brichta, Dymytry, Alkehol, Škwor a Walda Gang. Konec akce je o půlnoci. 

Slavnosti města připomenou výročí

Písek – Už po třiadvacáté v novodobé historii se letos uskuteční městská slavnost Dotkni se Písku, a to o víkendu 12. až 14. června. Jelikož letos uplyne 600 let od mučednické smrti Mistra Jana Husa, i v programu slavnosti se odrazí toto téma.
Na své si během víkendu přijde každý, například v rámci hudebních vystoupení se zde vystřídají Ewa Farna, No Name, Stromboli, Petr Spálený, Sto zvířat či Vilém Čok. Nebude chybět ani tradiční ohňostroj nad řekou. 

Psychiatrická nemocnice se otevře v novém 29. května

Písek – Psychiatrická nemocnice sídlící U Honzíčka v Písku se už brzy přestěhuje. Její slavnostní otevření v nových prostorách ve Vladislavově ulici v Písku se uskuteční v pátek 29. května. 

V Kestřanech budou závodit na kolech

Kestřany – Závody na kolech plánují v Kestřanech na sobotu 23. května. Start bude ve 14 hodin u místní mateřské školy a závodit se bude v kategoriích dětí do čtyř let, do sedmi let, do deseti let a do patnácti let. Závodit mohou také dvojce či trojice složené z dětí i dospělých. Na zahradě školky bude pak připraven další program a občerstvení.