Písek bude ve svazku obcí zastupovat Miroslav Sládek

Písek – Místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09) zastupoval město ve Svazku obcí regionu Písecko, kde zastával mimo jiné i funkci místopředsedy. Nyní, po zhruba půl roce, se rozhodl skončit. Po vzájemné dohodě ho na jeho pozici nahradí písecký radní Miroslav Sládek (Písecký patrioti). Ve čtvrtek 23. dubna to na svém jednání posvětili písečtí zastupitelé.

Kam pro vstupenky na městskou slavnost

Písek – Ve středu 29. dubna začíná předprodej vstupenek na městskou slavnost Dotkni se Písku, která se uskuteční ve dnech 12. až 14. června a bude ve znamení 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Vstupenky budou k dostání v obvyklých předprodejích Centra kultury Písek (CKP): v kulturním domě, kině Portyč, Divadle F. Šrámka a také přes internet on-line na www.ckpisek.cz a www.dotknisepisku.cz.
Vstupenka v předprodeji stojí na dva dny 150 korun a na místě 200 korun. Jednodenní vstupenka se bude prodávat pouze na místě za 150 korun. Děti do 140 centimetrů výšky, senioři nad 70 let a ZTP/P a doprovod půjdou na slavnost zdarma.

U vchodových bran bude vstupenka nahrazena identifikační páskou. Tuto pásku, ovšem odlišné barvy, obdrží rovněž neplatící senioři. „Rezidenti, tedy lidé, kteří mají trvalé bydliště v placené zóně, obdrží zdarma pásku při prvním vstupu do této zóny. Firmy a provozovny v placené zóně dostanou pro své zaměstnance, kteří budou o slavnosti pracovat, pásky zdarma. Platit budou dle pracovní doby. Prvních 100 dětí, které si zakoupí vstupenku v předprodeji, obdrží ke vstupence zdarma svítící pásku na ruku," informovala Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně CKP.

Na páteční a sobotní program v letním kině na Výstavišti se bude vybírat zvláštní vstupné. „Návštěvníci s identifikační páskou však zaplatí pouze polovinu," dodala Iveta Hodoušová.

Zastupitelé budou jednat o dotacích

Dobev – V klubovně ve Velkých Nepodřicích ve středu 29. dubna od 18 hodin zasedá zastupitelstvo obce Dobev. „Na programu jsou rozpočtová opatření obce, přezkum hospodaření, nakládání s majetkem obce, smlouvy o spolupráci, dotace a veřejné zakázky," informovala starostka Jaroslava Strnadová. Jednat se bude také o tábořišti Stašov.

Klub cestovatelů vystavuje
v městské knihovně

Písek – Výstava výtvarných prací inspirovaných toulkami světem kultury a umění je do čtvrtka 30. dubna otevřena v budově Městské knihovny na Alšově náměstí v Písku.
Jsou zde vystaveny práce klientů sociálně terapeutických zařízení Duha Písek, Horizontu Písek a Domova svatého Linharta v Chelčicích na Strakonicku.