O pohár Let's dance se bude soutěžit v sobotu v divadle

Písek – Jeviště Divadla Fráni Šrámka bude v sobotu od 12 hodin patřit účastníkům celorepublikového tanečního poháru Let's dance, který pořádá písecké Taneční centrum Z. I. P. „Na soutěž přijede na sedm stovek tanečníků, kteří se představí v devadesáti choreografiích v tanečních stylech jako jsou dance art, street dance, performance, breek dance   a další," připomněla umělecká vedoucí zipáků Klára Humpálová.

V porotě zasednou choreografové a lektoři tance jako Mathew David, Mikee Krobot a Zuzana Šedová, mistr tance Václav Zach a filmový a televizní tvůrce, choreograf a scenárista Michal Caban. V soutěži se představí se svými choreografiemi  také skupiny z pořádacího tanečního centra.  Nejdále to budou mít do Písku zřejmě kluby   z Břeclavi a Velkých Opatovic. Kromě medailí odborná porota udělí také pět speciálních pohárů.

Benefiční výstava už začala

Ve foyer kina Portyč  včera začala předvánoční prodejní výstava, kterou již po čtrnácté pořádá firma Kočí a. s.  Své rukodělné výrobky k adventní výzdobě domů a bytů a drobné dárky pod stromeček nabídnou i tentokrát veřejnosti klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře a chráněného bydlení Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Seniorského domu Písek. Výtěžek  z prodeje a dobrovolného vstupného bude věnován těmto zařízením. „První výstava se uskutečnila v roce 2003. Za předešlé ročníky činil celkově tento výtěžek téměř 1,2 milionu korun," uvedl ředitel pořádající firmy Tomáš Kočí.  Benefiční výstava potrvá do 4. prosince.