Místo zahájení 10. sezony v kovárně šijí roušky

Selibov – Pohádková kovárna Selibov měla o uplynulém víkendu zahajovat svou 10. sezonu. Plány však překazily události posledních dní, a tak se otevření odkládá na neurčito. V kovárně se však nenudí a podobně jako mnoho lidí se tu vrhli na šití roušek. „Jde to sice pomalu, ale první dvě várky jsme již rozdali a i přes mozoly a únavu šijeme dál, protože v dnešní době je to to nejmenší, co můžeme pro zdraví nás všech udělat,“ vzkazují z Pohádkové kovárny Selibov.

Do íčka ani Sladovny se sice nedostanete, ale můžete volat

Písek – Sladovna v Písku musela jako všechny další instituce zavřít své dveře pro veřejnost, ale zdejší pracovníci umí čas využít. Uklízejí prostory, skládají skončené výstavy, připravují nové a do toho stíhají šít roušky. Zavřené je také turistické informační středisko, které ale nově upravilo fungování. Každý všední den od 10 do 13 hodin bude na telefonu 387 999 999 připraven někdo z pracovníků. Kromě toho můžete své případné dotazy na íčko či Sladovnu posílat na maily infocentrum@pisek.eu a recepce@sladovna.cz.

Písečan v sobotu uspořádal Folklorní virtuální ples

Písek – V sobotu 21. března se měl konat v píseckém kulturním domě historicky první Folklorní ples k 45. výročí založení Písečanu. "V souladu s mimořádnými opatřeními jsme zastavili několikaměsíční přípravu našeho plesu a zrušili jeho pořádání. Všem členům Písečanu to bylo velmi líto, a tak se zrodila úžasná myšlenka uspořádat ples virtuální," zmínila za Písečan Daniela Kotalová. Tak se také stalo a uplynulou sobotu si Písečan užil I. Folklorní virtuální ples, který se mohl díky sociálním sítím konat úplně bezkontaktně.

Setkání zatím nebude, ale projekty je možné podávat

Písek – I když jsou minimálně do konce března zrušené konzultační hodiny k participativnímu rozpočtu na Městském úřadě v Písku, na svých nápadech mohou obyvatelé města pracovat dál. Přihlášeno už je pět projektů, a to discgolfový park na Bejčáku, kryté stání pro kola, Sdílna neboli sdílená dílna, šplhací lanový prvek na dětské hřiště ve Smrkovicích a relaxační park ve vnitrobloku za Olympií s multifunkčním hřištěm. Pokud se chcete o projektech dozvědět víc, najdete je na webové stránce paropisek.cz. Tam můžeme také podávat vlastní návrhy. Je možné využít konzultace po telefonu na čísle 602 462 833 nebo e-mailem na paro@mupisek.cz. Plánovaný workshop pro veřejnost, který se měl konat ve středu 1. dubna, je odložený na neurčito.