Zbylé budovy půjdou k zemi

Písek – Zbývající objekty v jižní části Žižkových kasáren nechá město srovnat se zemí. Rozhodli tak zastupitelé po tom, co byli seznámeni s rozhodnutím soudu, který dal zapravdu městu, a tudíž jsou pozemky opět v jeho majetku.
Demolice objektů, předrcení veškerého inertního materiálu, roztřídění na použitelný materiál a nebezpečný odpad a dočasné uložení materiálu v lokalitě bývalého vojenského areálu Oldřichov by mělo přijít na šestnáct milionů korun. Kromě toho bude třeba vyklidit suť od objektů v severní části kasáren, které se bouraly koncem loňského roku na nařízení stavebního úřadu. To bude stát další dva miliony korun. 

Kaplanka hostí rakouské umělce

Protivín – Novou výstavu chystá Galerie Kaplanka v Protivíně. Její vernisáž se uskuteční zítra od 15 hodin. Jedná se o výstavu obrazů rakouských výtvarníků Anneliese Di Vora a Isolde Lischka, kteří jsou hosty Volného sdružení umělců jižních Čech. Výstava potrvá do 1. července.

Sbírka pro diakonii končí v úterý

Mirovice – Ještě v úterý 7. června mohou zájemci přispět do humanitární sbírky pro diakonii v Mirovicích, která začala 26. května. „Vybíráme oblečení pro děti i dospělé, peřiny, deky, povlečení a vše, co je zachovalé a může dále sloužit občanům z oblastí postižených živelnými pohromami," uvedla za organizátory mirovické sbírky Alena Jannacková. Podmínkou je, že prádlo a oblečení musí být čisté a zabalené v krabicích nebo igelitových pytlích. Sbírku pořádají v prostorách dvora městského úřadu, kam je vstup a příjezd z Tyršovy ulice, od 14 do 18 hodin.