Průmyslovka uzavřela partnerství se Západočeskou univerzitou

Písek – Do téměř pětasedmdesátileté historie písecké průmyslové školy se zapsala smlouva o partnerství mezi Západočeskou univerzitou v Plzni a SPŠ a VOŠ Písek. „Cílem partnerství je zlepšovat vzdělanost mladé generace a lépe ji připravit pro rozvoj ekonomiky a celé společnosti, zajistit dlouhodobé vzdělávání středoškolských pedagogů a dále aktivně podporovat veškeré společné projekty včetně výstav, sympozií, soutěží, olympiád a ostatních pořádaných akcí," uvedl ředitel SPŠ a VOŠ Písek Jiří Uhlík.
Obě školy spolupracovaly již dříve. Absolventi SPŠ a VOŠ Písek si často volí právě Fakultu elektrotechnickou nebo Fakultu aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni jako cíl svých vysokoškolských studií. O tom, že se některým z nich studium opravdu daří, svědčí Cena děkana FEL, kterou nyní získali dva bývalí žáci SPŠ a VOŠ Písek Petr Hoch a Jan Hošek. 

Děti postaví hrady z písku
a čekat je bude tvořivá dílna

Písek – Programu Cipískoviště, jehož 10. ročník se koná od pátku do neděle, budou patřit také Palackého sady. V pátek dopoledne budou mít děti příležitost soutěžit o to, kdo postaví nejlepší hrad z písku. Odpoledne uvidí interaktivní představení Příhody kluka Bombarďáka, vystoupení nejmenších z píseckých jeslí, TC Z. I. P., SKP karate Písek a Mažoretek Písek. Připravena bude i tvořivá dílna Naděje. V sobotu dopoledne návštěvníci Palackého sadů uvidí mimo jiné soutěž robotů a autíček, odpoledne je na programu koncert rockové skupiny YEMI DESET a ve 20 hodin začne muzikál Tep královské krve. 

Rockeři bojovali proti rakovině

Letos poputuje na boj proti rakovině celkem 
16 474 korun. Tuto částku se podařilo vybrat během sobotního festivalu Rockem proti rakovině v Ražicích. Jednalo se už o třináctý ročník oblíbené akce, jejíž součástí je právě sbírka na boj proti zákeřné nemoci. „Festival je věnovaný Mírovi Málkovi, kytaristovi písecké kapely Naven, a vlastně už také Petrovi „Bakčovi" Bakalerovi, našemu kamarádovi a kytaristovi ze skupiny E!E, a také Václavovi „Starýmu Mechovi" Šefránkovi, který stál u zrodu novodobé kultury v Ražicích. Pro všechny byla rakovina bohužel osudná," podotkl Miroslav Pokorný, ředitel Divadla Pod čarou, které festival pořádá.