Více sportují 
Milevsko - 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko se od tohoto školního roku zařadila mezi dalších 160 škol v celé republice, které jsou zapojeny do pilotního projektu ministerstva školství s názvem Hodina pohybu navíc. Tento projekt začal 1. října ve třech odděleních školní družiny, kdy mají děti 1. – 3. ročníku jednu vyučovací hodinu týdně s proškoleným učitelem tělesné výchovy.

Květovští jsou stále bez obchodu 
Květov – Mnohaměsíční úsilí Květovských najít do místního obchodu nového provozovatele se nedaří. „Prostory jsou prázdné od 1. srpna a stále hledáme nájemce," potvrdila starostka obce Alena Veselá, která nedokáže odhadnout, zda se jim obchod podaří obsadit. „Chtělo by to někoho z vesnice, místního, aby nemusel dojíždět. Práce na osm hodin to není, každému se to tak nevyplatí," vysvětlila. Předchozí provozovatelka květovského obchodu byla z Oseku, kde si také otevřela prodejnu, a tak v Květově po zhruba rok a půl ročním působení skončila. Předtím tu působila Jednota, která odtud odešla proto, že provoz obchodu pro ni nebyl rentabilní. 

Chyšečtí schválili
 koupi židlí
Chyšky – Třicet nových židlí do restaurace v Chyškách pořídí obec. Rozhodli o tom zastupitelé na svém posledním zasedání s tím, že jejich koupi bude obec hradit z úspor z minulých let. Nové židle budou celodřevěné. 

Zaměří se na byt i výměnu oken  
Veselíčko – Ve Veselíčku už střádají plány příští rok, jak vylepší obec. Chystají rekonstrukci bytu v bývalé škole, který původně využíval ředitel. Chtějí, aby byl byt samostatný, a je tedy potřeba, aby tam byly samostatně měřáky na vodu, plyn a elektřinu. Jeho rekonstrukci – stejně jako výměnu oken a vchodových dveří na budově obecního úřadu – by mohly podpořit krajské dotace, o jejichž podání zastupitelé rozhodli v říjnu.