Čemu dají přednost – prodeji, nebo pronájmu plynovodu?
Sepekov – V Sepekově uvažují o prodeji či pronájmu plynovodu. Ten městys zkolaudoval v roce 2002.
Starostka Pavlína Bambuškarová informovala o novinkách, které jí poskytl právník obce, zastupitele na jejich posledním jednání. Uskutečnit samotný záměr nebude jednoduchou záležitostí. „Režim prodeje nebo pronájmu plynovodu je daný legislativními normami. Například existuje cenový výměr Metodického regulačního úřadu, který stanoví limity," potvrdila starostka. Důvodem, proč Sepekovští uvažují o prodeji či pronájmu plynovodu, je to, že neběží žádný smluvní vztah, městys tedy za využívání zařízení nedostává žádné peníze. „V případě provozu vodovodu máme smlouvu se společností ČEVAK, která nám platí nájem. V případě plynovodu nedostáváme ani korunu," vysvětlila starostka.Nyní tedy bude zásadní posoudit, co je pro městys výhodnější – zda plynovod, který městys postavil za pomoci dotace, pronajmout, nebo prodat. „Nejdříve musíme mít ekonomické podklady a pak teprve můžeme rozhodnout," dodala Pavlína Bambuškarová, která považuje za zásadní se věcí zabývat. Za využívání plynovodu městys dosud nedostával žádné peníze.   

Ve škole plánují bezbariérové WC
Milevsko – Bezbariérové toalety by chtěli vybudovat na 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko. Mají vzniknout na místě těchnické místnosti. Bezbariérové WC bude s největší pravděpodobností spolufinancováno z dotačního titulu IROP, o který bude vedení školy žádat po stavebním řízení. Radní města stavební úpravy ve škole posvětili, bez jejich souhlasu by to nešlo.

Jak dopadne vymáhání peněz?
Milevsko – Částkou 50 tisíc korun navýšili milevští radní příspěvek pro dům kultury (DK). Peníze jsou určené na vymáhání pohledávky po bývalém nájemci restaurace v DK Ladislavu Bendulovi. Město po něm požaduje zhruba 900 tisíc korun. I on má své nároky. Na základě soudního rozhodnutí musel prostory opustit dřív, než mu končila smlouva. Město zase škodu vyčíslilo na ušlém nájmu. Vymáhání peněz se děje skrze právníky obou stran, k soudními jednání zatím strany nepřistoupily. 

Chyšečtí dají peníze do kulturáku
Chyšky – Snahou Chyšeckých je vylepšovat kulturní dům. Jeho restauraci obec koupila před rokem, a tak má celý objekt jednoho majitele. „Momentálně řešíme topení, ale také tam budou potřeba nové židle a stoly," upřesnil k nutným výdajům starosta Miroslav Maksa. Podle jeho slov restaurace funguje dobře. Její pronájem už je v kompetenci právě obce. „Abych to nezakřikl, zatím funguje. V pracovní dny tu vaří normálně a o víkendech minutky – tedy jen, když někdo přijde," popsal starosta. Zastupitelé se rozhodli restauraci odkoupit kvůli tomu, že měli obavu, kdo by ji mohl koupit a co by z ní udělal. Samotný sál doposud patřil obci. 

Výstavbu pergoly podpořila dotace  
Branice – V Branicích mohou místní i turisté využívat nové posezení u kulturního domu. Jedná se o typ srubové pergoly. Braničtí na vybudování posezení využili dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu, která činila téměř 94 tisíc korun, zbytek – zhruba 40 tisíc korun – doplatila obec. Součástí posezení je odpadkový koš i stojánek na kolo, vše ve dřevě.