Úředníci budou brát víc peněz
Milevsko – Devadesát čtyři tisíc korun. Takovou částku do konce roku znamená pro rozpočet města nové plošné navýšení mezd úředníků, které platí od začátku listopadu. Jde o čtyřprocentní nárůst. Starosta Ivan Radosta podotkl, že od doby, kdy nastoupil do funkce, tedy před dvěma roky, se jedná o třetí navýšení mezd. „Mrzí mě, že stát je navýší, ale nic nám na to nedá," řekl Ivan Radosta. Za celý rok bude navýšení představovat 1,2 milionu korun. 

Vlksičtí čekají na dotaci na rybník
Vlksice – Ve vlksické osadě Dobřemilice se letos dočkali nového veřejného osvětlení, další vylepšení tu chystají zastupitelé na příští rok. Rozhodli, že dotaci z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje tu využijí na opravu úseku místní komunikace. „Je to důležité pro to, aby se tu mohli otočit popeláři," vysvětlil starosta Vladimír Koutník. Další dotační a obecní peníze by měly jít do Dobřemilic do opravy místního rybníčku. „Už máme příslib od Ministerstva zemědělství, že bychom na to měli získat dotaci, ale oficiálně ještě zprávu nemáme. Rádi bychom opravu udělali do konce roku, když to nevyjde, tak příští rok," dodal starosta. Na příští rok vedení obce žádné velké akce nechystá, Vlksické ale čeká změna územního plánu.

Na hřbitově bude nový kontejner
Milevsko – Radní města uložili odboru životního prostředí, aby zajistil umístění kontejneru na plasty na hřbitově. Za to se na posledním zasedání zastupitelů přimlouval Martin Kostínek, kterého na nutnost třídit na hřbitově plasty upozornili tamní návštěvníci a pozůstalí. 

Milevské zřejmě opět čeká zdražení vody
Milevsko – Obyvatelé Milevska si za vodu, jak to vypadá, příští rok opět připlatí. Naznačil to radní Miroslav Doubek, který o ceně vody jedná s provozovatelem soustavy, společností ČEVAK. „Není reálné, aby se cena vody nezvyšovala. Už jenom základní položka – cena za nakupovanou vodu ČEVAKem se zdražuje," vysvětlil. Zásadní podle něj také bude, o kolik bude narůstat nájemné pro provozovatele. To naposledy zdražilo o 103 tisíc korun bez daně na 7,25 milionu korun. „Nájem může narůst o nulu, sto tisíc, tři sta tisíc nebo o půl milionu. I na základě tohoto parametru se změní cena vody," uvedl Miroslav Doubek, podle kterého je zásadní, aby se vybrané peníze za nájem vracely do obnovy soustavy. Letošní cena vody je v Milevsku za kubík 65,09 koruny vč. DPH, oproti roku 2015 šlo o navýšení o 74 haléřů. O výši ceny rozhodují zastupitelé.   

Výstava fotografií nabídne i detaily plodů
Milevsko – Fotografováním se hlavně baví. Výsledky své práce členové amatérského fotoklubu Cvakycvak i letos představí návštěvníkům milevské knihovny. V pondělí 31. října v 17.30 hodin tu začne společná výstava Martina Pelicha, Vladimíra Kotrby, Martina Himla, Petra Stříže a Stanislavy Vachtové. Jedná se o osmou výstavu fotoklubu. Martin Pelich vysvětlil, že každý z autorů má letos své téma. „Já budu vystavovat portréty dívek z Milevska. Měl by to být pokus o zajímavé, trochu extravagantní fotky," nastínil. Vladimír Kotrba představí sérii cestopisných fotografií z New Yorku, Martin Himl zase fotky, které zachycují fleky na zdech či garážích a dále ranní mlhy, Stanislava Vachtová zvěčnila detailní záběry ovoce a zeleniny a Petr Stříž uvede směsku – zvířata i krajinu. Výstavu v městské knihovně budou moci zájemci navštívit do konce roku. O hudení doprovod vernisáže se postarají Jaromír Kašpar, Adéla Klímová a Klára Brožová. 

Toalety na radnici městys opraví  
Sepekov – Toalety v patře budovy sepekovské radnice čeká příští rok oprava. Podle informací starostky Pavlíny Bambuškarové jsou v havarijním stavu. Zastupitelé rozhodli, že městys bude na opravu žádat o dotaci z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje. V minulých letech prošla budova radnice na náměstí několika vylepšeními. Ve dvou etapách měnili Sepekovští okna, dále se částečné modernizace dočkala obřadní síň, kde rekonstrukcí prošla podlaha, novinkou také byly obklady na obložení či květinová výzdoba.  

P. Hroch: Ještě se může stát cokoliv
Kovářov – Bude kovářovský starosta Pavel Hroch (Jihočeši 2012) uvolněným radním Jihočeského kraje, o čemž spekulují média? To se rozhodne 3. listopadu, kdy se koná ustavující zasedání krajských zastupitelů.
Pavel Hroch k tomu ve čtvrtek ráno řekl: „Probíhají jednání o uzavření koaliční smlouvy. Ty nejsou u konce. Z jiných médií vycházejí zprávy o tom, že je všechno hotovo, ale není. Ještě se může cokoliv stát." Zároveň dodal, že dnes (ve čtvrtek) bude on a jeho kolegové připomínkovat koaliční smlouvu a budou ji posílat k odsouhlasení partnerům. Krajskou koalici by měla vytvořit vítězná ČSSD a hnutí ANO 2011 a Jihočeši 2012.