Radní rozhodnou o nové pracovní pozici
Milevsko – Zřízením nového pracovního místa se ve středu  budou zabývat milevští radní. Půjde o zaměstnance muzea maškar, které v Milevsku otevřou příští rok. „Nejraději bychom byli, aby to byl absolvent univerzitního oboru – etnografie, tedy aby se vyznal v historii lidových zvyků, kam maškarní průvody patří. Muzeum milevských maškar má být národopisnou pobočkou Milevského muzea a je tedy nutné, aby tato pobočka měla svého stálého pána nebo paní," vysvětlil Vladimír Šindelář, ředitel Milevského muzea.
Jeden pracovní úvazek podle jeho slov nebude stačit. „Je třeba dodržovat Zákoník práce a plánovaná otevírací doba muzea by běžný měsíční úvazek jednoho pracovníka převyšovala, ale zatím budeme asi muset využívat o některých sobotách a nedělích brigádníky. Uvidíme, co a jak se dá časově i finančně zvládnout," dodal ředitel. Radní se také budou zabývat územními studiemi centra města a Komenského ulice či rozpočtovými náležitostmi. 

Turisté budou v Milevsku hrát hru s GEOFUNem 
Milevsko – Přes 150 tisíc korun věnuje město Milevsko obecně prospěšné společnosti Milevský kraj. Peníze jsou určené na dofinancování tří dotací na podporu cestovního ruchu, které Milevský kraj získal. První projekt se týká Milevska s GEOFUNem, tedy hry přes chytré mobily. S cestovním ruchem souvisí tak, že dotyčný musí projít zadanou trasu a plnit úkoly. Další novinkou podpořenou z dotace bude výroba a instalace sedmi informačních cedulí s mapou a informacemi o nejbližších pamětihodnostech a vydání
brožury, kterou turisté budou dostávat zdarma. Třetí věcí bude pořízení interaktivní dotykové obrazovky, která bude zabudovaná ve zdi na chodbě spořitelny vedle vchodu do turistického informačního centra, které tu začne fungovat příští rok. Podle informací milevského místostarosty Martina Třeštíka žádala společnost o tři granty, což je maximum, a všechny překvapivě dostala v požadované výši. Granty od kraje představují zhruba 60 až 65 procent nákladů. 

Jedou do Brna kvůli Stromu roku
Borovany - Ve čtvrtek bude jasno, kdo vyhraje celorepublikovou anketu Strom roku 2016. Ve finálové dvanáctce je jediným jihočeským zástupcem dub letní z borovanské návsi. Na zítřejším vyhlášení výsledků v Brně, které se koná u příležitosti Dne stromů, pojede z Borovan čtyřčlenná delegace složená z knihovnice a navrhovatelky Kláry Černé, starostky Ivany Dolejškové a zastupitelů Aleny Klůfové a Zdeňka Duba. Hlasování už je uzavřené a lidé mohli finálové stromy podpořit podpisem do archu, odesláním dárcovské sms nebo odevzdáním starého mobilního telefonu. Anketu Strom roku pořádá Nadace partnerství. 

Model mostů je hotový
Podolí I – Model podolských mostů – řetězového a současného – je už hotový. Starosta Vladislav Michal vysvětlil, že ho zapůjčí na výstavu do Muzea silnic a dálnic v Šumperku. „Do května příštího roku tam bude výstava o podolských mostech. Až skončí, bude se stěhovat do Prácheňského muzea v Písku i s naším modelem a poté bude výstava v našem malém muzeu," nastínil starosta.
Obec nechala model, který jí zůstane, zhotovit pro výstavu. „Stane se součástí miniexpozice, kterou u nás chceme otevřít. Výstavu jsme tu měli loni v době oslav 120. výročí SDH a setkání rodáků, jenže většinu exponátů jsme si zapůjčili a museli jsme je vrátit. Nyní pracujeme na získání exponátů vlastních nebo vypůjčených dlouhodobě, aby tu expozice mohla být nastálo," dodal Vladislav Michal.
Vytvoření modelu mostů vyjde na zhruba 25 tisíc korun. Malé obecní muzeum bude sídlit v budově bývalé školy, kde funguje i obecní úřad. 

Symbolům obce požehnají příští rok
Zběšičky – Na příští rok chystají ve Zběšičkách slavnostní požehnání obecních symbolů. Chtěli to uskutečnit už letos a spojit s květnovou oslavou sto let SDH Zběšičky, ale nevyšlo to. „Nestihli jsme do té doby symboly nechat vyrobit. Celý proces jejich přípravy byla dlouhodobá záležitost. Nyní už je máme zhotovené, ale slavnost necháme na příští rok na pozdní jarní měsíce, aby bylo teplo a mohla být venku. Jen v případě deště bude v kulturním domě," upřesnil starosta Ladislav Sobotka. Dodal, že nyní se zabývá výrobou nových razítek se znakem obce.