Možností je, že zemina od koupaliště úplně zmizí
Milevsko – Co bude s hromadou země u milevského koupaliště, která tu je od konce minulého volebního období z první etapy obnovy Švermovy ulice? Podle místostarosty Martina Třeštíka jsou dvě možnosti řešení. „První varianta je ta, že ji tam necháme, zatravní se, budeme ji sekat a vznikne z toho celkem úhledný kopeček," nastínil Martin Třeštík. Dodal, že nyní se jim nabízí druhá možnost. „Firma, která provádí sanaci nebezpečné zeminy v prostoru bývalé obalovny, shání hlínu, kterou by odtěženou zeminu nahradila," vysvětlil s tím, že poptává zeminu. Možností tak je, že halda zeminy z Milevska poslouží k tomuto účel a od koupaliště úplně zmizí. To by podle vedení města byla nejlepší varianta. Hromada zeminy neboli oficiálně zemník se stala mnohokrát terčem připomínek třeba kvůli tomu, že se z ní stala skládka a končil na ní nový odpad. 

Získání informací bude rychlejší

Milevsko – Milevsko jde s dobou. Ve vestibulu u vstupu do turistického informačního centra, které v budově spořitelny začne fungovat příští rok, bude informační kiosek. Jedná se o dotykovou obrazovku, ze které se lidé dozvědí různé informace o městě. Milevský kraj získal na pořízení kiosku dotaci, zbytek peněz doplatí město. Podle místostarosty Martina Třeštíka plánují, že by v příštím nebo dalším roce kiosek pořídili před budovu úřadu. „Chtěli bychom, aby obě obrazovky byly propojené a sloužily jednak jako úřední deska a jednak jako informační kiosek města," dodal. 

V Milevsku budou pivní slavnosti  
Milevsko - Milevsko nabízí tento pátek a sobotu večer pivní slavnosti, a to osmé v pořadí. Jejich součástí je v domě kultury kromě piva či pivních soutěží a vepřových specialit také hudba. V pátek vystoupí The Needs a Fantom a v sobotu Lola a Elizabeth.

Kolik stojí nové muzeum, se zastupitelé dozví v listopadu
Milevsko – Přehled o financování chystaného muzea maškar připravuje vedení města, předloží ho na listopadovém jednání zastupitelů.
Na tom posledním poukázala opoziční zastupitelka Marie Jelenová na to, že peníze pro muzeum jsou rozdělené tak, aby jejich schvalování bylo v kompetenci rady města, zastupitelé je dostali na vědomí. Podle starosty Ivana Radosta peníze vždy nejdou jen do muzea, které bude sídlit v budově spořitelny na náměstí E. Beneše. „Zhruba deset let bylo patro budovy zavřené, nepronajímalo se. Když jsem do funkce starosty nastoupil, řekl jsem, že prostory musíme upravit, aby se daly využít," řekl Ivan Radosta. Další část nákladů jde na vytvoření samotného muzea, což bude největší položka, ale na druhou stranu na expozici město žádá o dotaci. Peníze spolkne i vytvoření zázemí pro infocentrum, které se do objektu přesune z Husova náměstí. 

Registrační pokladnu zaplatí obec
Křenovice – Místní obecní hostinec a obchod bude i nadále provozovat Jana Hořejší. Dosavadní nájemkyni končí smlouva, a tak obec vyhlásila nový záměr na pronájem. Jako vítězka z něj vzešla právě Jana Hořejší, která byla jedinou zájemkyní. „Smlouvu, která jí končila ke konci roku, jsme prodloužili na další čtyři roky," upřesnil starosta Stanislav Bartoš. Dodal, že obec udělala vstřícný krok a zaplatí registrační pokladnu a přispěje Janě Hořejší formou slevy na nájemném na software, který je k tomu nutný.

Před opravou musí vyřešit sítě  
Zbelítov – Ve Zbelítově by rádi opravili komunikaci na návsi, která je ve špatném stavu. „Nejdříve ale musíme vyřešit odkanalizování. Další věcí je to, že E.on dává vedení nízkého napětí do země. Uvidíme, jak se s ním domluvíme. Opravovat komunikaci, abychom do ní za dva za tři roky řezali, nechceme," vysvětlila starostka Markéta Honzíková. Náves se za poslední dva roky dočkala výrazné změny. Díky dotacím tu například přibyla nová zeleň.