Farní charita připravila sbírku
Milevsko – Farní charita Milevsko připravuje tradiční podzimní humanitární sbírku pro Diakonii Broumov. Vybírat bude veškeré šatstvo i nepoškozené boty, přikrývky, lůžkoviny, ručníky, utěrky, záclony, polštáře, deky, spací pytle, hračky, knihy i domácí potřeby jako nádobí a skleničky. Vše by mělo být čisté a zabalené do pevných pytlů nebo krabic. Sbírka nepřijme ledničky, televize, počítače, matrace, koberce, nábytek ani znečištěný nebo vlhký textil. Humanitární sběr bude uskutečněn opět ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Milevsko, lidé tak opět mohou dary přivážet do jejich areálu v Týnické ulici.
Část oděvů použije Farní charita Milevsko na doplnění celoročního šatníku, který funguje v jejích prostorách v areálu milevského kláštera.
Termíny sbírky
čtvrtek 6. října
 od 15 do 17 hodin
pondělí 10. října od 15 do 18 hodin
středa 12. října 
od 15 do 18 hodin
pondělí 17. října
 od 15 do 17 hodin  

Dům Růžek prokoukne, výklady čeká výměna
Milevsko – Výklady obchodů v bytovém domě Růžek v centru města budou hezčí. Do výměny letos půjde 600 tisíc korun, další peníze pak zřejmě příští rok. Podle informací místostarosty Martina Třeštíka si nechají nacenit dvě varianty – výklady s průhlednými tabulemi budou buď z plastu, nebo z hliníku, což je pravděpodobnější. „Nechceme připustit to, že by si každý obchod vyměnil výklady nezávisle na sobě. Barevné a materiálové řešení bude jednotné," upřesnil Martin Třeštík. Vzhled výkladů obchodů vedení města konzultuje s architektkou Simonou Vondráčkovou. Ta navrhla výklady v kovovém provedení s povrchovou úpravou v odstínech šedé. Milevští chystají do budoucna další úpravy tohoto objektu na náměstí E. Beneše. „V dalších letech se budeme chtít věnovat fasádě, protože je to centrální dům ve městě," dodal Martin Třeštík. 

Chtějí postavit nové chodníky  
Borovany – V Borovanech plánují výstavbu chodníků. Chtějí na ně žádat o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Podle zastupitelů počet vozidel v obci narůstá, problémem je také jejich rychlost. Nové chodníky, které by vedly od Koukolů k Furikovi, bude obec dělat jen za předpokladu, že na ně dostane dotaci. Současně s nimi bude řešit i přípravu na nové veřejné osvětlení v lokalitě. 

Den pro krále bude oslavou Karla IV.
Milevsko – Milevské muzeum si po osobnosti básníka Karla Hynka Máchy tentokrát připomene Karla IV. Ve spolupráci s premonstrátským klášterem chystá na sobotu 8. října koncert k 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Pořad s názvem Den pro krále se bude konat v klášterní bazilice od 19.30 hodin. Účinkuje vokálně-instrumentální soubor Chairé z Příbrami s uměleckým vedoucím Josefem Krčkem a o umělecký přednes se postará Alfred Strejček. Vstupné na pořad, který podpořil Jihočeský kraj i město Milevsko, je šedesát korun.