Záštitu nad koncertem neschválili
Milevsko – Milevští radní nevyhověli na poslední schůzce žádosti Farní charity Milevsko. Ta žádala o finanční záštitu nad koncertem chlapeckého sboru Boni pueri, který vystoupil v září v klášterní bazilice. Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že charitě už na akci schválili osm tisíc korun v rámci kulturního grantu, na který jsou peníze už vyčerpané. „Byl by to precedens a ozývali by se další organizátoři kulturních akcí," řekl starosta k druhé žádosti. Dodal, že charita nyní žádala o 15 tisíc korun, přičemž celkové náklady byly podle žádosti dvacet tisíc korun. Znamenalo by to, že by město na koncert dalo 23 tisíc korun. 

Galerie nabídne olejomalby

Milevsko – Malířka, ilustrátorka a spisovatelka Michaela Burdová, uměleckým jménem Nelien, bude v říjnu vystavovat své olejomalby v Galerii M v Milevsku. Vernisáž výstavy Duše zvířat a kouzlo přírody se koná v úterý 4. října od 18 hodin a bude spojena s autogramiádou a autorským čtením za doprovodu kytary a zpěvu Daniela Hambergera. Kromě psaní, Michaela Burdová vydala jedenáct knih, je její vášní malování. Podle svých slov propadla olejomalbě, kterou tvoří zhruba dva roky. Protože má ráda zvířata a angažuje se v jejich ochraně, námětem její tvorby jsou právě ona a příroda. Výstava potrvá do 27. října.

Děti nacvičují pohádky
Borovany - Tradice, kdy děti z Borovan a okolí vystupují před Vánoci se svoji pohádkou, se nepřeruší ani letos. Malí herci mají za sebou první zkoušku. Po ní už je jasné rozdělení rolí a především je oficiálně potvrzeno, že budou hrát známou pohádku Princezna ze mlejna.

Kancelář dopravce se přesouvá  
Milevsko – Od 1. října se vrací provoz kanceláře ČSAD Autobusy České Budějovice do prostor infocentra na Husově náměstí. V minulosti tu služba na vydávání průkazek a podobně fungovala, pak se přesunula do ulice 5. května. Do budoucna by měla být cestujícím, kteří využívají autobus, ještě blíže. Sídlit bude kousek od nádraží v budově spořitelny, kde bude i muzeum maškar.